Jacek Klein

Port Centralny w strategii dla portów do 2030 roku. Jak ma zostać finansowana budowa?

Port Centralny ma być inwestycją porównywalną do budowy Portu Północnego Fot. Kacper Kowalski / www.portgdansk.pl Port Centralny ma być inwestycją porównywalną do budowy Portu Północnego
Jacek Klein

Ma powstawać modułowo w zależności od zainteresowania i potrzeb firm świadczących na terenie portu usługi przeładunkowe i magazynowe.

Gdański port ma dalekosiężne plany rozwoju. Oprócz modernizacji nabrzeży i torów wodnych w porcie wewnętrznym planuje powstanie Portu Centralnego, przewidzianego na kilka nowych terminali zlokalizowanych na wydartym morzu obszarze kilkuset hektarów.

Tydzień temu poinformowaliśmy iż premier Beata Szydło, na II Spotkaniu Ministrów Transportu i Forum Biznesu 16+1 w Warszawie: „W związku ze wzrostem znaczenia gospodarki morskiej polski rząd podjął decyzję o budowie w Gdańsku portu centralnego z głębokowodnymi terminalami umożliwiającymi obsługę największych statków wchodzących na Morze Bałtyckie”.

W  materiale znajdziesz informacje na temat tego, jak ma być finansowana budowa Portu Centralnego, jak ma się odbywać i kiedy zostaną podjęte pierwsze kroki w kierunku powstania portu. 

Pozostało jeszcze 77% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Jacek Klein

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.