Jacek Klein

Pomorskie jako proinwestycyjny region

Pomorskie jako proinwestycyjny region Fot. materiały prasowe
Jacek Klein

Pomorskie, według PAIiIZ, jest w ścisłej czołówce województw najlepiej obsługujących inwestorów.

Pomorskie Centrum Obsługi Inwestora okazało się jednym z najlepszych w kraju. Zajęło drugie miejsce z wynikiem 92 proc. punktów wśród 16 regionalnych ośrodków odpowiadających za obsługę inwestorów. Wyprzedziły je tylko Centra Obsługi Inwestora z województw opolskiego i zachodniopomorskiego, które uzyskały 94-proc. wynik certyfikacji przeprowadzanej co trzy lata przez Polską Agencję Informacji i Inwestycji Zagranicznych.

Pomorze po raz kolejny zostało wyróżnione za profesjonalną obsługę inwestycyjną. Miejsce na podium nas cieszy - mówi Marcin Piątkowski, dyrektor Invest in Pomerania, inicjatywy koordynowanej przez Agencję Rozwoju Pomorza. - Szerokie partnerstwo i silne zaangażowanie wielu instytucji umożliwia tworzenie dobrze rozwiniętego systemu obsługi inwestora działającego na zasadzie One-Stop-Shop. Dzięki temu każdy może liczyć na naszą szybką reakcję i kompleksowo przygotowaną ofertę inwestycyjną w pełni dopasowaną do indywidualnych wymagań - podsumowuje Marcin Piątkowski.

Jedną z firm, w pozyskaniu której miało udział PCOI, jest Schibsted Tech Polska, należąca do norweskiej grupy mediowej Schibsted Media Group. Firma właśnie poinformowała, że wprowadzi się do Olivia Star i zajmie ponad 860 m kw. na 21 piętrze w najwyższym budynku na Pomorzu.

Nasze centrum programistyczne systematycznie rośnie, wykorzystując korzystne warunki do prowadzenia tego typu działalności oferowanej przez Gdańsk. Dalszy rozwój firmy, związany ze stworzeniem kolejnych miejsc pracy, wymaga większej, nowoczesnej i dobrze wyposażonej powierzchni biurowej w prestiżowej lokalizacji. Przeprowadzka do nowego biura pomoże zrealizować nasze strategiczne zamierzenia - mówi Filip Szczucki, dyrektor gdańskiego oddziału Schibsted Tech Polska.

PAIiIZ raz na 3 lata przeprowadza wśród swoich regionalnych partnerów trzyetapowy proces certyfikacji upoważniający Regionalne Centra Obsługi Inwestora (RCOI) do posługiwania się tytułem Certyfikowanego Partnera PAIiIZ. Pierwszy etap certyfikacji polegał na ocenie dotychczasowej współpracy przy prowadzonych projektach inwestycyjnych. Następnie w trakcie wizyt w siedzibach RCOI weryfikowano przygotowanie merytoryczne, jak i techniczne do obsługi potencjalnego inwestora. Ostatni etap stanowiła prezentacja regionu przeprowadzana w języku angielskim przez pracownika RCOI. W trakcie oceny brano pod uwagę bazę aktualnych ofert inwestycyjnych z regionu, potencjalnych poddostawców i kooperantów dla inwestorów.

Pomorskie Centrum Obsługi Inwestora działa w ramach inicjatywy Invest in Pomerania, którą tworzą Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego, miasta: Gdańsk, Gdynia, Słupsk i Sopot, Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna, Słupska Specjalna Strefa Ekonomiczna, InvestGDA oraz Agencja Rozwoju Pomorza.

Jacek Klein

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.