rozmawiał Jacek Wierciński

Politolog: PiS znajdzie kandydatów. Pytanie: jakich?

Doc. dr Ewa Pietrzyk-Zieniewicz: - Kiedy ktoś powie, że polity-cy powinni zarabiać mniej, jest od razu noszony na rękach Fot. AIP/x-news Doc. dr Ewa Pietrzyk-Zieniewicz: - Kiedy ktoś powie, że polity-cy powinni zarabiać mniej, jest od razu noszony na rękach
rozmawiał Jacek Wierciński

O deklaracji prezesa PiS w sprawie zakazu startu z list partii w wyborach samorządowych osobom pracującym dla spółek Skarbu Państwa z doc. dr Ewą Pietrzyk-Zieniewicz z Instytutu Nauk Politycznych Wydziału Nauk Politycznych i Studiów Międzynarodowych Uniwersytetu rozmawia Jacek Wierciński.

Jak pani ocenia użyte ostatnio przez prezesa Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego hasło: Do polityki nie idzie się dla pieniędzy?

To hasło marketingowo świetne, bo idące pod prąd wszystkim naszym społecznym wyobrażeniom. W tej sprawie Polacy są wyjątkowo zgodni i uważają, że jak się idzie do polityki, to po to, żeby zrobić pieniądze.

Z perspektywy samorządowców PiS z Pomorza deklaracja prezesa tej partii, że w wyborach samorządowych startu z jej list nie będą miały osoby „dorabiające” w spółkach Skarbu Państwa, to prawdziwa masakra. Wszystko wskazuje na to, że ugrupowanie wycofa nominacje dla swoich kandydatów na prezydentów Słupska i Sopotu, a w samym Trójmieście bez szans na reelekcję będzie od połowy do nawet 100 procent miejskich radnych tej partii. Czy na cztery miesiące przed wyborami znajdzie się „drugi garnitur” kandydatów, którzy pociągną PiS do przodu?

Pozostało jeszcze 90% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
rozmawiał Jacek Wierciński

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.