Ekstra
Magazyn
Ekstra Magazyn

Najlepsze teksty z całej Polski, w każdy piątek dla wszystkich prenumeratorów Cyfrowych. Poznaj Ekstra Magazyn

Połączyła je pasja do mody. Chcą wspólnie robić piękną rewolucję

Czytaj dalej
Fot. a.r.t.
Joanna Boroń

Połączyła je pasja do mody. Chcą wspólnie robić piękną rewolucję

Joanna Boroń

Pasja dała im odwagę, by próbować stworzyć zespół na miarę Warszawy, a może i Mediolanu.

W inicjatywę, która przybrała nazwę ArtRevolutionTeam zaangażowało się dziewięć - bardzo rożnych - kobiet. Łączy je jedno - pasja do mody. Postanowiły zbudować na niej swój zespół.

Liczą, że jako grupa są w stanie zaproponować coś wyjątkowego. Ich pomysł ma wymiar finansowy, bo swoje usługi proponują firmom, ale to nie zarabianie jest ich motorem do działania.

- Każda z nas posiada własną firmę lub pracuje na etacie, dlatego utworzenie grupy nie powstało z chęci zysku, a z pasji, która scala cały team. Bowiem każda z nas kocha to, co robi, a dobrze wykonane zlecenie daje nam niezwykłą satysfakcję - mówią.

Wierzymy w A.R.T. Wspólnie możemy więcej

Kobiety, który tworzą ten artystyczny zespół, znały się wcześniej, zdarzało im się razem pracować przy różnych projektach. Pomysł zespołu twórczego nie jest rewolucyjny (choć nasze bohaterki rewolucję umieściły w swojej nazwie) - w dużych metropoliach takie zespoły działają od lat.

Koszalin jednak jest ośrodkiem o znacznie mniejszej skali. Ale kobiety postanowiły skalą miasta się nie przejmować.

- Wierzymy w to, co robimy, wierzymy w A.R.T., a miejsce to ludzie, Koszalin to ludzie, to klienci każdej z nas, to nasza rodzina, nasi przyjaciele. Wierzymy w to, że A.R.T. zostanie przyjęty z entuzjazmem, robimy to, co kochamy i nie udajemy, jesteśmy autentyczne. Wierzymy w to, że ludziom udzieli się nasza pasja oraz poczują, że wspólnie możemy więcej - mówią.

Plan działania

Po wielu burzliwych spotkaniach, mniej lub bardziej szalonych pomysłach, stworzyły plan działania, który wprowadzają w życie.

- Ideą naszego zespołu jest przede wszystkim kompleksowa usługa z tzw. branży fashion oraz beauty. W grupie posiadamy jednych z czołowych koszalińskich specjalistów z branży wizażu, kosmetologii, fryzjerstwa, stylizacji, projektowania, modelingu oraz fotografii - opowiadają.

- Uważamy, że dzięki temu jako grupa zaproponować możemy coś lepiej dopracowanego, bardziej spójnego. Ich pierwszy duży projekt to spot świąteczny przy współpracy z mieleńską restauracją DUNE oraz innymi partnerami. To dla nich trochę taki praktyczny egzamin, sprawdzenie się w nowych rolach jako team - z efektu są bardzo zadowolone, a niebawem, bo z początkiem grudnia, efekty pracy grupy ukażą w mediach społecznościowych zarówno A.R.T., jak i partnerów projektu.

W fazie przygotowania mają następne projekty. Każde nowe wyzwanie analizują oraz wspólnie decydują o jego realizacji. A.R.T. jest gotowy zająć się tworzeniem sesji zdjęciowych, spotów reklamowych, prezentacji firm, metamorfoz, wystaw artystycznych, pokazów mody. Nie w każdy projekt angażuje się cała dziewiątka. Grupa nie jest też hermetycznie zamknięta. Mówią, że to rozwojowy projekt, w który zmiany są wpisane - jak w życie.

ArtRevolutionTeam, czyli słynna dziewiątka

Izabela Bobrowicz od kilku lat zajmuje się fotografowaniem zawodowo. Uwielbia realizować projekty, które są dla niej wyzwaniem jako artystki. Mówi, że uwielbia również poszukiwać piękna w każdym człowieku za pomocą obiektywu. Z chęcią podejmuje się nowych, interesujących zadań.

Karolina Maciejewska to z wykształcenia kosmetolog, absolwentka Wyższej Szkoły Zawodowej Pielęgnacji Zdrowia i Urody w Poznaniu. Pracuje m.in. przy sesjach zdjęciowych, programach TV, koncertach, współpracuje z klientkami indywidualnymi. Systematycznie uczestniczy w szkoleniach, warsztatach wzbogacając zakres swojej wiedzy z dziedziny kosmetologii oraz wizażu.

Natalia Snoch to następny fotograf w ekipie.

- Wszystko, co mnie otacza, jest dla mnie inspiracją do tworzenia fotografii - mówi. W swojej pracy zawsze stara się pokazać coś więcej, pozostawić miejsce na refleksje: - Do każdego projektu podchodzę bardzo indywidualnie. Jestem obserwatorem, nigdy nie stoję w miejscu, szukam, badam, rozmyślam i na końcu tworzę.

Marta Waluk to certyfikowana stylistka, kreatorka wizerunku. Z zawodem stylistki związana od kilku lat, ale przyznaje, że moda jej pasją była od zawsze. Profesjonalnie zajmuje się stylizacją ubioru, prowadzi warsztaty oraz szkolenia dla firm oraz osób prywatnych.

Natalia Rawska jest projektantką biżuterii. Mówi, że nieustannie poszukuje nowych technik i inspiracji pomagających jej iść z duchem czasu przy jednoczesnym zachowaniu własnego stylu.

Sara Betkier, o której niedawno pisaliśmy na naszych łamach, jest projektantką mody. Projektowanie ubioru jest jej pasją oraz sposobem na życie. Studia na wzornictwie, kurs stylizacji ubioru, branie udziału w konkursach mody to pewne etapy w jej drodze, dzięki którym zdobyła doświadczenie i nauczyła się perfekcji w robieniu tego, co - nie ukrywa - kocha.

Zespół tworzy też Sandra Lewińska - wizażystka, kosmetolog. Koleżanki mówią o niej: - Wie, jak dbać o nasze ciało oraz w jaki sposób wydobyć makijażem to, co w nas najlepsze. Dzięki pasji i uporowi dziś jest właścicielką salonu kosmetycznego Beauty Manager.

Ania Stobiecka, fryzjerka, uwielbia swój zawód i cieszy się, że może poprzez to pomagać ludziom: - Z radością pokazuję różne możliwości.

Angelika Karabin jest modelką. Mówi, że dla niej każda sesja zdjęciowa to nowa przygoda, uwielbia pozować i przedstawiać emocje, które można oglądać na zdjęciach uchwyconych przez fotografa. Na swoim koncie ma wiele sesji zdjęciowych - sesje zdjęciowe dla magazynów oraz nagrania dla lokalnej stacji telewizyjnej, billboardy, reklamy, pokazy mody, a także współpracę z lokalnymi projektantami.

Tutaj się czyta. Bez reklam.

Tak jak w kiosku. Kupując prenumeratę cyfrową, możesz czytać codzienne wydanie Dziennika Bałtyckiego.

Co zyskujesz:

  • dostęp do wszystkich treści Dziennika Bałtyckiego
  • codzienne e-wydanie Dziennika Bałtyckiego
  • artykuły, reportaże, wywiady i multimedia
  • co tydzień nowy numer Ekstra Magazynu
Joanna Boroń

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.dziennikbaltycki.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.