Pogotowie strajkowe w całym kraju. Związkowcy wracają do rozmów [STRAJK NA ŚLĄSKU I CAŁEJ POLSCE]

Piotr Duda Fot. Dziennik Zachodni Piotr Duda

Piotr Duda, szef Solidarności, ogłosił pogotowie strajkowe w całym kraju. - Rząd idzie ku konfrontacji. Ruszyła kula śnieżna - mówi Piotr Duda. Pogotowie strajkowe ma obejmować cały kraj i wszystkie branże. - Ludzie są wkurzeni po nocnym skandalu i sami się organizują. Zobaczyli bezczelność koalicji PO i PSL i chcą protestować - powiedział Duda.

STRAJK NA ŚLĄSKU I CAŁEJ POLSCE:

AKTUALIZACJA GODZ. 16:23:
Po przerwie wznowiono rozmowy między związkowcami górniczymi a delegacją rządową w sprawie restrukturyzacji Kompanii Węglowej i przyszłości kopalń. Obie strony mają nadzieję na kompromis, ale według Dominika Kolorza z Solidarności można na razie mówić o "iskierce" a nie o "światełku w tunelu"

AKTUALIZACJA GODZ. 14:45:

- Ogłaszamy pogotowie strajkowe w całej Polsce - poinformował przewodniczący NSZZ Solidarność Piotr Duda. Pogotowie strajkowe ma obejmować cały kraj i wszystkie branże. Będzie polegało na oflagowaniu budynków i przygotowaniach do innych form protestu.

- Ludzie są wkurzeni po nocnym skandalu i sami się organizują. Zobaczyli bezczelność koalicji PO i PSL i chcą protestować - powiedział Duda.

Ocenił, że nocne głosowanie nad nowelizacją ustawy o górnictwie była skandaliczna. - To jest dyktatura a nie demokracja - powiedział Duda, zwracając uwagę na brak jakichkolwiek konsultacji społecznych przy tworzeniu projektów ustawy oraz odrzucenie wszystkich poprawek zgłoszonych przez opozycję z SLD i PiS. Jego zdaniem rząd złamał w ten sposób prawo i dobre obyczaje polityczne.

Piotr Duda poinformował, że we wtorek zbiera się Międzyzakładowy Komitet Protestacyjny, który może zdecydować o zaostrzeniu protestów.

- Jeśli do tego czasu rząd nie wycofa się z kłamstw i nie zacznie rozmawiać z ludźmi to cała Polska stanie - zagroził przewodniczący Solidarności.

Tomasz Skłodowski (AIP)

AKTUALIZACJA GODZ. 14:25:

Przewodniczący zarządów regionów i sekretariatów branżowych NSZZ "Solidarność", tworzących krajowy sztab protestacyjny ogłosili na terenie całego kraju pogotowie strajkowe. Obradujący w piątek w Katowicach sztab, przygotował scenariusz działań wspierających protesty górnicze.

Wszystkie działania krajowej "Solidarności" uzależnione będą od decyzji Międzyzwiązkowego Komitetu Protestacyjno Strajkowego Regionu Śląsko-Dąbrowskiego i przebiegu negocjacji, który Komitet obecnie prowadzi. Członkowie sztabu przygotowali scenariusze działań. Wszystkie ustalenia sztabu są poufne i będą ujawniane bezpośrednio przed ich podjęciem.

We wtorek 20 stycznia odbędzie się w Katowicach spotkanie z OPZZ i Forum Związków Zawodowych, którego celem mają być wspólne działania. za: solidarnosc.org.pl

***

Całą Polska Solidarność ogłasza ogólnopolskie pogotowie strajkowe - powiedział Piotr Duda w Katowicach.

Negocjacje z rządem zostają przerwane. Zostaną wznowione o godz. 15.

- Wiemy kim jesteście i gdzie mieszkacie, to nie nas macie się bać tylko ludzi, którym zabieracie pracę - powiedział Piotr Duda do posłów

Zastanawiam się nad zerwaniem rozmów z rządem w ramach Rady Dialogu Społecznego - mówi Piotr Duda.

"S" gotowa do strajku. Ludzie się organizują przychodzą. To spontan i to jest piękne - Duda

KLIKNIJ I ZOBACZ CZYTAJ KONIECZNIE:
STRAJK NA ŚLĄSKU I W CAŁEJ POLSCE RELACJA NA ŻYWO + ZDJĘCIA + WIDEO


*Miss Studniówki 2015 ZDJĘCIA Najpiękniejsze dziewczyny studniówki
*Abonament RTV 2015 droższy! [ILE WYNOSI ABONAMENT + ZWOLNIENIA] Kto nie musi płacić abonamentu?
*Poszukiwani przestępcy z woj. śląskiego. Czy widziałeś te osoby? [TOPLISTA POSZUKIWANYCH]
*Aneta Zając nago w Playboyu [PIKANTNE ZDJĘCIA + WIDEO]
*Strajk w Kopalni Węglowej. Górnicy nie odpuszczają![NAJNOWSZE INFORMACJE]
*Śląsk Plus - pierwsza rejestracja za darmo. Zobacz nowy interaktywny tygodnik o Śląsku

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.