Katarzyna Chybowska

Pierwsze egzaminy ósmoklasistów w cieniu strajku

SP23 w Koszalinie. Młodzież wyszła z egzaminu raczej uśmiechnięta, proste pytania i dobrze omówiona lektura były ich tegorocznym sprzymierzeńcem Fot. FOT. RADEK KOLEŚNIK SP23 w Koszalinie. Młodzież wyszła z egzaminu raczej uśmiechnięta, proste pytania i dobrze omówiona lektura były ich tegorocznym sprzymierzeńcem
Katarzyna Chybowska

Mimo strajku nauczycieli, pierwsze w historii egzaminy ósmoklasistów rozpoczęły się w poniedziałek w Koszalinie bez przeszkód. W większości szkół komisje egzaminacyjne zapewnione są też na pozostałe dni testów.

Jako pierwszy, tak jak w przypadku egzaminów gimnazjalnych, był egzamin z języka polskiego, na napisanie którego uczniowie mieli 120 minut.

- Egzamin był prosty, miłym zaskoczeniem był wybór „Małego Księcia” jako jednej z lektur - mówiła na gorąco tuż po egzaminie uczennica klasy VIIIc w Szkole Podstawowej nr 23 w Koszalinie Natalia Łagun. - Jeśli ten egzamin był przystępny, myślę, że nie ma się co przejmować pozostałymi z matematyki i języków obcych, one też powinny być dość łatwe.

Pozostało jeszcze 59% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Katarzyna Chybowska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.