Jolanta Gromadzka-Anzelewicz

Pięć lat czekania w kolejce na endoprotezy to fikcja

Dr Wiktor Szandorowski: Na alloplastyki biodra i kolana czeka u nas w kolejce ok. 4000- 4500 osób Fot. Przemysław Świderski Dr Wiktor Szandorowski: Na alloplastyki biodra i kolana czeka u nas w kolejce ok. 4000- 4500 osób
Jolanta Gromadzka-Anzelewicz

O zabiegach alloplastyki stawów biodrowych i kolanowych, które uwalniają od bólu i przywracają sprawność oraz o kolejce oczekujących na nie na Pomorzu mówi dr Wiktor Szandorowski, kierownik oddziału ortopedyczno-urazowego w gdańskim szpitalu „Kopernik”.

Tylko w tym roku Pomorski NFZ przeznaczył na endoprotezoplastyki stawów biodrowych i kolanowych dodatkowo ponad 20 mln zł. Czy udało się dzięki temu zmniejszyć kolejki chorych Pomorzan oczekujących na tego rodzaju zabiegi?

Bardziej precyzyjne byłoby stwierdzenie, że dzięki tym dodatkowym środkom kolejka oczekujących na tego rodzaju operacje nie rośnie.

Pozostało jeszcze 93% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Jolanta Gromadzka-Anzelewicz

Komentarze

1
Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Krystyna

W roku 2014 zostałam wpisana do kolejki oczekujących na endoprotezę , przewidywany termin operacji rok 2019. Od 2014 roku NFZ kilkakrotnie przekazywał dodatkowe środki na w/w zabiegi. Ja czekam nadal. Znam przypadki, że pacjenci "stabilni" z terminem operacji 2023 r. są już dawno po operacji, mnie nikt nie powiadomił, że kolejka przesunęła się, nikt do mnie nie zadzwonił. JA CZEKAM NADAL. Co lub kto decyduje wybiórczym "dobieraniu" pacjentów na zabiegi z tej niby kolejki.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.