Ekstra
Magazyn
Ekstra Magazyn

Najlepsze teksty z całej Polski, w każdy piątek dla wszystkich prenumeratorów Cyfrowych. Poznaj Ekstra Magazyn

Pełne usta obietnic. Partacz z kliniki urody

Czytaj dalej
Fot. 123rf
Małgorzata Oberlan

Pełne usta obietnic. Partacz z kliniki urody

Małgorzata Oberlan

Powiększone usta na osiemnaste urodzony, korekcja nosa przed pierwszą pracą, pełny biust z okazji ślubu - młode Polki ogarnęła moda na poprawianie urody. Zgubna?

Pierwsza w klasie ostrzyknęła się Natalia. Nie było jej na teście z chemii, zawaliła sprawę z matematyczką, ale kiedy po niecałych dwóch tygodniach w końcu się pojawiła, to... No, efekt był piorunujący. Potem ostrzyknęły się Julia i Martyna. Każda jeździła do kliniki urody w większym mieście, bo do ich „dziury”, jak mówią, cywilizacja jeszcze nie dotarła.

- Rodzice jakoś to zaakceptowali - śmieją się. - Żadna z nas nie jest imprezowym pustakiem. Zdałyśmy maturę i mamy równo pod sufitem. I żadna z nas nie wygląda jak „glonojad”- podkreślają młode kobiety.

Wystarczyło 500 złotych

Rzeczywiście, usta Natalii, Julii i Martyny robią sympatyczne wrażenie. Pełne, ładnie zarysowane. No, może w przypadku Julii górna warga jest zbyt wydatna w stosunku do dolnej. Ale dziewczyna zapewnia, że ten „słodki efekt” był zamierzony.

Jaki efekt chciała osiągnąć Anna, była już studentka psychologii na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy? Na pewno nie ten, który zafundowała jej pewna klinika urody w Toruniu.

Żadna z nas nie jest imprezowym pustakiem. Zdałyśmy maturę i mamy równo pod sufitem. I żadna z nas nie wygląda jak „glonojad”

Jej historia stała się głośna za sprawą dwóch procesów, które toczyły się w tej bolesnej sprawie.

Anna studiowała i prowadziła w Toruniu własną działalność gospodarczą, konkretnie - punkt obsługi klienta pewnej znanej sieci telekomunikacyjnej.

Czy to dziwne, że chciała atrakcyjnie wyglądać? Internauci, którym już grzeje się klawiatura, niech podejdą do lustra i uderzą się w piersi. Nie poprawiliby w sobie czegoś, gdyby mieli sposobność i pieniądze? A pani Anna miała jedno i drugie. Tym bardziej że usługę powiększenia ust kwasem hialuronowym w klinice urody wykupiły z koleżanką w ramach zniżkowych kuponów znanej sieci. Każda miała zostać profesjonalnie obsłużona, płacąc jedyne 500 zł.

Ostrzykiwał ją trzy razy

Gabinet kosmetyczny, szumnie nazwany kliniką urody, prowadziła w północnej części Torunia pani K. Prowadziła, bo „klinika” zniknęła już z mapy miasta.

Profesjonalnym, jak zapewniano, ostrzykiwaniem damskich ust kwasem hialuronowym zajmował się tutaj jej syn. Jak później ustalono w sądowym procesie, pan K. w żadnym razie nie był lekarzem. Miał za to skończone kursy, m.in. kosmetologii i BHP.

Anna w sumie została ostrzyknięta trzy razy. Gdy po pierwszym zabiegu zeszła jej opuchlizna, odkryła grudki w ustach i ich niesymetryczne wygięcie. Wróciła więc do kliniki na konsultację. Pan K., mimo obrzęku, zaaplikował kobiecie kolejne dawki wypełniacza, wstrzykując je w górną i dolną wargę. Zalecił masaż ust, picie wody oraz unikanie słońca, solarium i alkoholu. Potem przyznał, że powtórnie ostrzykując klientkę, postąpił nierozważnie. Niestety, pani Anna wyglądała coraz gorzej i coraz gorzej się czuła.

Zrozpaczona udała się do kliniki po raz trzeci. Na jej żądanie pan K. uzupełnił usta kolejną dawką preparatu. To jednak do niczego dobrego nie doprowadziło.

Przeczytaj dalszą część artykułu.

Pozostało jeszcze 76% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące wycofania zgody znajdziesz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Małgorzata Oberlan

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.dziennikbaltycki.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2018 Polska Press Sp. z o.o.