Pacjenci pod wpływem alkoholu zalewają "oddziały psychiatryczne". Należy zastanowić się nad przywróceniem izb wytrzeźwień - apelują lekarze

Czytaj dalej
Fot. archiwum prywatne
Dorota Abramowicz

Pacjenci pod wpływem alkoholu zalewają "oddziały psychiatryczne". Należy zastanowić się nad przywróceniem izb wytrzeźwień - apelują lekarze

Dorota Abramowicz

Obecna sytuacja jest patologiczna, gdyż osoby nietrzeźwe często zajmują miejsca potrzebne chorym ludziom i często po wytrzeźwieniu po prostu na własne żądanie opuszczają oddział - mówi kmdr dr n. med. Dariusz Juszczak, komendant 7 Szpitala MW w Gdańsku lekarz-psychiatra. - Należy poważnie zastanowić się nad przywróceniem zlikwidowanych przed laty izb wytrzeźwień, zatrudniających lekarzy. Jeśli ktoś awanturuje się pod wpływem alkoholu, zgłasza myśli samobójcze, to przede wszystkim powinien tam trafić.

W kontekście dramatycznej sytuacji szpitala na gdańskim Srebrzysku pojawiają się zarzuty wobec 7 Szpitala MW, który - choć ma oddział psychiatryczny - ponoć odmawia pomocy w dyżurach psychiatrycznych. To prawda?
Nieprawda. W systemie ostrodyżurowym nasz liczący 40 łóżek oddział uczestniczy od zawsze. Do końca czerwca br. w Izbie Przyjęć przyjęliśmy 234 osoby. W ubiegłym roku osoby przyjęte na oddział w trybie pilnym stanowiły 28 proc. pacjentów, w tym - już 45 proc.

Pozostało jeszcze 81% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Dorota Abramowicz

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.