Jacek Wierciński

Ostatni dzwonek, by iść po pieniądze za hałas z lotniska. Chętni jednak są zdezorientowani i narzekają na brak informacji

Ostatni dzwonek, by iść po pieniądze za hałas z lotniska. Chętni jednak są zdezorientowani i narzekają na brak informacji
Jacek Wierciński

Tylko do 30 marca mieszkańcy kilku gdańskich dzielnic oraz wielu mniejszych miejscowości położonych w okolicach lotniska w Rębiechowie mogą składać wezwania do zapłaty. Szansa na odszkodowania za hałas dotyczy nawet 7 tysięcy nieruchomości. Prawnicy zachęcają, by się pospieszyć i tłumaczą, że na start wystarczy tylko 7,80 zł. Chętni narzekają jednak na brak oficjalnych informacji.

7,80 zł wystarczy, by zrobić pierwszy krok w drodze po odszkodowanie za hałas z lotniska - przekonują prawnicy. Jednak z tysięcy mieszkańców Gdańska i okolic, którzy mają na nie szansę, wielu wciąż nie ma o tym pojęcia.

- Z balkonu i przez okno słyszę samoloty i jestem właścicielką fragmentu działki, na której stoi mój blok, a z kolei część tej działki znajduje się w obrębie Obszaru Ograniczonego Użytkowania (OOU - więcej na jego temat niżej) - napisała do nas pani Katarzyna z jednego z osiedli na tzw.

 • Jak złożyć wniosek o odszkodowanie?
 • Dlaczego warto to zrobić?
 • Gdzie sprawdzić, czy masz prawo do odszkodowania?
Pozostało jeszcze 80% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

  już od
  2,46
  /dzień
Jacek Wierciński

Komentarze

1
Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

hubert.bramowicz

Darmowy wzór wezwania do zapłaty można znaleźć na http://www.odszkodowaniezasamoloty.pl Jest tu też całe wytłumaczenie i mapa OOU. Polecam!

plus.dziennikbaltycki.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2020 Polska Press Sp. z o.o.