rozm. Tomasz Rozwadowski

OPZZ rozpoczyna walkę o wyższe płace w Polsce

Kazimierz Schreiber, przewodniczący Rady OPZZ Województwa Pomorskiego Fot. materiały prasowe Kazimierz Schreiber, przewodniczący Rady OPZZ Województwa Pomorskiego
rozm. Tomasz Rozwadowski

- Uważamy, że wreszcie nadszedł czas, by polscy pracownicy zatrudnieni w kraju zaczęli zarabiać godziwie. Nie mówię, by nasze zarobki były równe niemieckim, ale by choć nawiązywały do płac w Niemczech czy innych rozwiniętych państwach UE - mówi Kazimierz Schreiber, przewodniczący Rady OPZZ Województwa Pomorskiego w rozmowie z Tomaszem Rozwadowskim.

„Polacy muszą zarabiać więcej!“ to hasło kampanii, jaką firmuje Ogólnopolskie Porozumienie Związków Zawodowych. Jaka będzie treść i przebieg tej akcji?
Kampania jest obecnie w fazie wstępnej, na etapie uzgadniania jej przebiegu w poszczególnych województwach. Kampanię zainicjowała ogólnopolska Rada OPZZ w Warszawie, a teraz szczegóły będą ustalane przez Rady Województw. Swoją naradę na szczeblu wojewódzkim na ten temat będziemy mieli już jutro, czyli w najbliższą sobotę. Po nim upublicznimy nasze ustalenia.

Pozostało jeszcze 75% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
rozm. Tomasz Rozwadowski

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.