Ogromny problem z domową rehabilitacją. Mimo finansowania z NFZ, cierpią chorzy, którzy potrzebują wsparcia i ich rodziny

Czytaj dalej
Fot. pixaby.com
Jolanta Gromadzka - Anzelewicz

Ogromny problem z domową rehabilitacją. Mimo finansowania z NFZ, cierpią chorzy, którzy potrzebują wsparcia i ich rodziny

Jolanta Gromadzka - Anzelewicz

Od pięciu lat Tomasz, 43-letni mieszkaniec gdańskiej dzielnicy Chełm, całkowicie uzależniony od pomocy innych osób, wymaga ciągłej i żmudnej rehabilitacji. Niestety, choć płaci składki zdrowotne, nie może bezpłatnie korzystać z pomocy. W podobnej sytuacji znaleźli się również inni, leżący pacjenci, i to na całym Pomorzu.

Tylko systematyczne ćwiczenia i zabiegi z zakresu fizjoterapii są w stanie przywrócić sprawność panu Tomaszowi. Jeżeli nie całkowicie, to choć częściowo.

Na zdjęciu sprzed kilku lat Tomasz jest pełen życia, uśmiechnięty, szczęśliwy. W koszulce z numerem 512 bierze udział w maratonie. Marzy, by ukończyć Koronę Maratonów Polskich i triatlonu. Ma 38 lat.

W materiale historia Tomasza, który potrzebuje intensywnej, domowej rehabilitacji, a której nie chcą wykonywać ośrodki z kontraktem NFZ w Gdańsku. Z  jakimi problemami borykają się niepełnosprawni potrzebujący takiej pomocy? Co na to NFZ? Co mówią przepisy? Przeczytajcie!

Pozostało jeszcze 91% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Jolanta Gromadzka - Anzelewicz

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.