Wojciech Kulig

Oblężenie turystów w hotelach

Najazd turystów przeżywają obecnie nadmorskie  hotele. Więcej miejsc jest w pensjonatach Fot. Radek Koleśnik Najazd turystów przeżywają obecnie nadmorskie hotele. Więcej miejsc jest w pensjonatach
Wojciech Kulig

W regionie hotele przeżywają oblężenie turystów. Więcej miejsc jest w pensjonatach. Sezon letni 2017 rozpoczął się na dobre. Turyści rezerwują noclegi nawet na ostatnią chwilę.

Sprawdziliśmy, jak wygląda zainteresowanie turystów hotelami i pensjonatami nad morzem w poszczególnych miejscowościach w naszym regionie.

Jak się okazuje, na brak wczasowiczów nie narzekają właściciele dużych hoteli. Tak jest m. in. w Kołobrzegu. - Jest naprawdę duże obłożenie. Lipiec mamy na ponad 90% za-rezerwowany. Z kolei w sierpniu rezerwacji jest na ponad 80%. Muszę przy tym dodać, że cały czas wpływają do nas rezerwacje - mówi nam Krzysztof Kozaryn, kierownik marketingu i sprzedaży w hotelu New Skanpol w Kołobrzegu. Właściciele hoteli informują, że z roku na rok wczasowicze rezerwują noclegi coraz później. Jest pewna grupa osób, które zamawiają pokoje z dużym wyprzedzeniem, jeszcze na początku roku. Druga grupa turystów to właśnie taka, która rezerwuje nawet w czerwcu, i to na ostatnią chwilę.

O dużym obłożeniu mówią w większości właściciele hoteli w całym Kołobrzegu. - Można powiedzieć, że co roku mamy cały sezon sprzedany. Z miejscami jest już teraz duży problem - mówi nam jedna z właścicielek hotelu. Jak udało nam się dowiedzieć, obecnie dostępne są pojedyncze terminy. Tak jest m. in. w hotelu Ikar w Kołobrzegu, który oferuje miejsca pod koniec lipca. Za pokój dwuosobowy turyści w tym miejscu będą musieli zapłacić 200 złotych za dobę.

W jednym z największych hoteli w regionie, Unitralu w Mielnie, lipiec jest już całkiem obłożony. Dopiero na sierpień znajdą się wolne miejsca. Cena za jedną osobę w tym hotelu waha się od 250 do 500 złotych. Właściciele niemal wszystkich hoteli i pensjonatów mówią o wzroście ceny za dobę noclegową w stosunku do ubiegłego roku. Wzrost ten waha się mniej więcej od 5 do 30 złotych.

Inaczej, jeśli chodzi o obłożenie, jest w pensjonatach. Tam właściciele mówią o wolnych miejscach właściwie na wszystkie miesiące wakacji. - Na razie jest z tym słabo. W lipcu mamy dużo wolnych miejsc. Cena za dobę dla dwóch osób to 380 złotych. W ten koszt wlicza się także wyżywienie - informuje nas przedstawiciel pensjonatu Zacisze w Mielnie. Jednak w samym Mielnie są także pensjonaty, które notują wzrost zainteresowania także w lipcu. Tak jest m. in. w pensjonacie Lazur, gdzie wielu turystów postanowiło zamówić pokój na ostatnią chwilę. Tam cena za pokój dwuosobowy ze śniadaniem wynosi 270 złotych za dobę. Ogromne zainteresowanie turystów jest także w Darłowie, gdzie jak grzyby po deszczu wyrastają nowe hotele. Przedstawiciel Resort SPA Plaza informuje, że zostały tylko pojedyncze wolne terminy, i to w środku wakacji. Podobnie jest w hotelu Apollo, gdzie także trzeba wybierać pojedyncze terminy. W Róży Wiatrów w Darłówku są jeszcze wolne miejsca. Ośrodek wypoczynkowy oferuje m. in. 7-dniowe pakiety dla dwóch osób. Można wybrać domek wczasowy lub pokój hotelowy.

Tutaj się czyta. Bez reklam.

Tak jak w kiosku. Kupując prenumeratę cyfrową, możesz czytać codzienne wydanie Dziennika Bałtyckiego.

Co zyskujesz:

  • dostęp do wszystkich treści Dziennika Bałtyckiego
  • codzienne e-wydanie Dziennika Bałtyckiego
  • artykuły, reportaże, wywiady i multimedia
  • co tydzień nowy numer Ekstra Magazynu
Wojciech Kulig

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.dziennikbaltycki.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.