Nikt nie pomoże szpitalowi w Drawsku Pomorskim?

Czytaj dalej
Fot. Krzysztof Bednarek
Krzysztof Bednarek

Nikt nie pomoże szpitalowi w Drawsku Pomorskim?

Krzysztof Bednarek

Żaden z 10 parlamentarzystów nie przyjechał w poniedziałek na spotkanie w sprawie szpitala w Drawsku Pomorskim. - Nie zapomnimy wam tego - mówili mieszkańcy.

Rok temu, gdy na krótko przed wyborami parlamentarnymi szpital powiatowy znalazł się w trudnej sytuacji, posłowie i kandydaci na posłów wprost prześcigali się w obietnicach i chętnie przyjeżdżali na każde zaproszenie. Teraz, gdy groźba likwidacji zawisła nad Centrum Sercowo-Naczyniowym, żaden z 10 parlamentarzystów zaproszonych na spotkanie do Drawska nie znalazł czasu, żeby zapoznać się z sytuacją. Nie mówiąc już o pomocy. Na spotkaniu nie było również ani wojewody, ani marszałka województwa, ani dyrektora szczecińskiego oddziału NFZ. Nawet nie przysłali do Drawska swoich przedstawicieli.

- Zostaliśmy zlekceważeni i upokorzeni. Jeżeli prezes NFZ nie chce się wybrać do nas, to my wsiądziemy do autobusów i wkrótce pojedziemy na rozmowę do Szczecina. I nie będzie to przyjemna rozmowa - odgrażali się mieszkańcy, którzy wczoraj licznie stawili się w Centrum Sercowo-Naczyniowym.

- Rok temu miałem zawał. Znalazłem się na kardiologii w Drawsku. Przeszedłem operację. Po dwóch dniach stanąłem na nogi. Teraz ktoś chce nam zniszczyć ten szpital. Zróbmy wszystko co w naszej mocy, żeby do tego nie dopuścić - apelował do uczestników Antoni Reut, mieszkaniec Drawska, społecznik, który przez ponad 20 lat był zaangażowany w działalność PCK.

- Mamy szpital o standardzie europejskim, który ratuje ludziom życie. I teraz to ma się zmarnować? To jest draństwo polityczne - nie krył oburzenia Karol Korczyński, prawnik, radny powiatu drawskiego. - Przygotowałem na dzisiejsze spotkanie szereg pytań, które chciałem zadać dyrektorowi NFZ. Dlaczego go tutaj nie ma?

Ale Fundusz już przed spotkaniem rozesłał do prasy i zainteresowanych instytucji stanowisko, z którego jasno wynika, że żadnych nowych konkursów i nowych umów z na świadczenia zdrowotne na razie nie będzie. - Jeżeli oddział kardiologiczny zostanie zamknięty, to będzie dramat dla mieszkańców. Musimy podjąć zdecydowane kroki. Tego oczekuje od nas społeczeństwo - mówił burmistrz Drawska Zbigniew Ptak.

Krzysztof Bednarek

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.