Marek Rudnicki marek.rudnicki@polskapress.pl

Nie wolno zaniechać S6

Nie wolno zaniechać S6
Marek Rudnicki marek.rudnicki@polskapress.pl

Apel do rządu o umieszczenie trasy w planie rozwoju sieci drogowej Polski na lata 2014-2023.

W 2014 roku rozpoczęliśmy wielką akcję połączenia drogą szybkiego ruchu Szczecina z Trójmiastem. Spotkała się z szerokim odzewem ze strony samorządów, biznesu i zwykłych ludzi. Chodziło o 330 km trasy od Goleniowa przez Kołobrzeg, Koszalin, Słupsk i Kaszuby, aż do autostrady A1 i Trójmiasta.

Udało się, ale nie do końca. Część szczecińska nie jest zagrożona, ale gorzej już z kontynuacją trasy przez województwo pomorskie. Są kłopoty z pieniędzmi.

- Jest za wcześnie na określenie harmonogramu budowy drogi ekspresowej S6 w Pomorskiem - tak brzmi oficjalna informacja z Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa.

Ponownie więc działamy uruchamiając samorządy, parlamentarzystów i organizacje społeczne. Wysłaliśmy też list do premier Beaty Szydło. Z determinacją wspierać będziemy wszelkie działania w tej sprawie i sami je inicjować.

- Budowa drogi jedynie do okolic Słupska i zaniechanie dalszej inwestycji nie ma sensu - uważa burmistrz Goleniowa, Robert Krupowicz. - Sens dla biznesu i rozwoju gospodarczego regionów nadmorskich ma jedynie pełne połączenie między Szczecinem, a Trójmiastem.

Zaniepokojenie w sprawie odłożenia w czasie realizacji S6 na terenie województwa pomorskiego wyraziła też Rada Miasta Goleniów.

- Rada Miejska w Golenio-wie wyraża zaniepokojenie ostatnimi wiadomościami o tym, iż budowa drogi ekspresowej S6 na Pomorzu nie jest priorytetem - zapisano w uchwale. - Budowa S6 ma newralgiczne znaczenie dla rozwoju naszego regionu. Zwracamy się z apelem do Pani Prezes Rady Ministrów, aby Rząd Rzeczpospolitej Polskiej nie wycofywał się z wcześniejszych deklaracji co do realizacji drogi S6 oraz z zakładanego wcześniej terminu oddania drogi S6 do użytku.

Marek Rudnicki marek.rudnicki@polskapress.pl

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.