Modernistyczny drugi etap gdyńskiego Waterfrontu

Czytaj dalej
Fot. Materiały prasowe
Alicja Charzyńska

Modernistyczny drugi etap gdyńskiego Waterfrontu

Alicja Charzyńska

Pierwszy etap tej inwestycji ukończono w ubiegłym roku. Tuż przy wieżach Sea Towers, w sąsiedztwie Nabrzeża Prezydenta powstały: hotel Courtyard by Marriott i budynek biurowy. Teraz rozstrzygnięto konkurs urbanistyczno-architektoniczny na opracowanie koncepcji zabudowy wraz z zagospodarowaniem terenu drugiego etapu Gdynia Waterfront. Inwestycja będzie realizowana przez firmę Vastint Poland.

Chodzi o zagospodarowanie prawie 5-hektarowej działki w obrębie ulic Waszyngtona, Hryniewickiego i Jana Pawła II. W ramach planowanej zabudowy powstaną tam budynki mieszkalne, biurowce, liczne lokale usługowe, hotel, powierzchnia konferencyjna i SPA oraz obiekty użyteczności publicznej, w tym kino.

Ważny element koncepcji stanowią pasaże z ogólnodostępnym skwerem. Wisienką na torcie ma być architektura krajobrazu, która podkreśli poszczególne strefy funkcjonalne przyszłej zabudowy o szacowanej powierzchni 75 000 m kw.

Gdyński Waterfront to morskie śródmieście. Realizacja wieloetapowego projektu ma na celu wyprowadzenie życia miasta nad wodę, z wykorzystaniem również terenów postindustrialnych. Na zabudowę złożą się, m.in. grunty po przedsiębiorstwie połowowym Dalmor oraz tereny stoczni Nauta, które straciły swoje znaczenie gospodarcze i zostały uwolnione od funkcji portowych i przemysłowych, a także rejon gdyńskiej mariny.

To ogromna szansa dla miasta - zabudowanie tych terenów sprawi, że śródmieście Gdyni otworzy się na wodę, a kubatura i powierzchnia użytkowa obiektów podwoi się.

Alicja Charzyńska

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.