Młodzież wybiera szkoły średnie

Czytaj dalej
Fot. Radosław Brzostek
Łukasz Okoński

Młodzież wybiera szkoły średnie

Łukasz Okoński

Trzecioklasiści z gimnazjów muszą zdecydować, gdzie chcą kontynuować naukę. Wybór mają spory.

Młodzi ludzie w Koszalinie do wyboru mają licea ogólnokształcące, technika lub szkoły branżowe (do niedawna zawodówki). Mogą wskazać trzy szkoły, o które będą się starać. Trzeba jednak ustalić, na której najbardziej im zależy.

„Bronek” ma spore powodzenie

Obecnie największym zainteresowaniem cieszy się II Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Broniewskiego. Najpopularniejszą wybieraną przez młodzież klasą jest biologiczno-chemiczna, którą na pierwszym miejscu wskazało 59 kandydatów na 56 dostępnych miejsc. Warto jednak dodać, że do klasy o profilu humanistycznym chce przystąpić 51 osób, ale na 28 miejsc. Pozostałe kierunki również cieszą się dużym zainteresowaniem osób kończących gimnazjum.

„Ekonom” też dość popularny

W skład Zespołu Szkół nr 1 im. Mikołaja Kopernika przy ulicy Andersa, wchodzi Technikum Zawodowe nr 1, gdzie najczęściej wybieranym kierunkiem jest technik logistyk. Chętnych jest 61 osób na 28 miejsc. Również Technikum Ekonomiczne jest popularne wśród młodzieży. Póki co technika ekonomistę chce w pierwszej kolejności wybrać 51 osób (na 28 miejsc). I Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Dubois jest również często wskazywane przez młodych ludzi. Najwięcej osób chce kontynuować naukę w klasie o profilu biologiczno-chemicznym. Na 56 dostępnych miejsc jest 72 chętnych. Drugim wyborem jest profil humanistyczny, gdzie o 28 miejsc chce się ubiegać 36 kandydatów.

Do V Liceum Ogólnokształcącego przy ulicy Jedności, chce się obecnie dostać niemal tyle osób, ile jest wolnych miejsc. Największe obłożenie ma klasa o profilu psychologicznym, gdzie na 63 kandydatów przypada 28 miejsc.

Również sporym zainteresowaniem cieszy się profil humanistyczno-prawny, gdzie 30 chętnych ubiega się o 28 miejsc.

Rekrutacja w szkołach nadal trwa

Młodzież także zwraca uwagę na Technikum Samochodowe. Niemal wszystkie dostępne miejsca są już wskazane przez uczniów jako wybrane w pierwszej kolejności. Równie popularne jest VI Liceum Ogólnokształcące mieszczące się przy ulicy Podgórnej 55, gdzie obecnie chętnych jest o połowę mniej niż dostępnych miejsc.

W każdym razie należy pamiętać o tym, że większość szkół dopiero niedawno uruchomiła rekrutację, która - przypomnijmy - potrwa do 21 czerwca do godziny 15.

Łukasz Okoński

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.