Miliony złotych na centra edukacyjne w powiecie starogardzkim

Czytaj dalej
Fot. 123rf
Agnieszka Kamińska

Miliony złotych na centra edukacyjne w powiecie starogardzkim

Agnieszka Kamińska

Powiat Starogardzki realizuje inwestycje infrastrukturalne oraz edukacyjne. Utworzy dwa centra kształcenia ustawicznego i praktycznego. Na potrzeby Kociewskiego Centrum Kształcenia Ustawicznego zostanie zaadaptowany budynek po byłym zakładzie Wega. W przyszłym roku zostaną przebudowane obiekty z Zespołu Szkół Rolniczych Centrum Kształcenia Praktycznego w Bolesławowie.

- Prawie 18 milionów złotych zostanie przeznaczonych na przebudowę, wyposażenie tych centrów, a do tego dojdzie jeszcze termomodernizacja tych obiektów, co w sumie pochłonie ponad 20 milionów złotych. Od czasu powstania powiatu starogardzkiego jest to kolejna inwestycja w edukację. Nasze placówki obecnie wyglądają zupełnie inaczej niż jeszcze kilkanaście lat temu - twierdzi wicestarosta starogardzki Kazimierz Chyła.

Doprecyzujmy, koszt inwestycji wynosi ponad 17,4 mln zł, dofinansowanie wynosi ok. 14,3 mln zł. Prace nad przebudową wszystkich obiektów potrwają do grudnia 2018 roku. Inwestycja jest realizowana w ramach projektu współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Umowy z wykonawcami inwestycji już zostały podpisane. Przebudowę a także termomodernizację Kociews-kiego Centrum Kształcenia Ustawicznego w Starogardzie Gd. wykona firma Hartuna ze Skarszew, natomiast przebudowę i remont budynków Zespołu Szkół Rolniczych Centrum Kształcenia Praktycznego w Bolesławowie przeprowadzi przedsiębiorstwo Resteks z Tczewa. Z kolei nadzór inwestorski nad inwestycjami obejmie firma Inwestycje Budowlane “Markon” Mariusz Konieczka.

Wsparcie w ramach projektu uzyskają też szkoły zawodowe z powiatu starogardzkiego: Zespół Szkół Ekonomicznych, Zespół Szkół Zawodowych, Technikum w Owidzu i Zespół Szkół Rolniczych Centrum Kształcenia Praktycznego w Bolesławowie. Pracownie tych szkół zostaną wyposażone w niezbędne sprzęty i urządzenia do praktycznej nauki zawodu, a także na potrzeby przeprowadzania przez szkoły egzaminów zawodowych. W doposażonych pracowniach będzie można się kształcić w ramach takich zawodów jak m.in. technik: informatyk, telekomunikacji, teleinformatyk, mechatronik, elektronik, hodowca koni.

[email protected]

Agnieszka Kamińska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.