Miesiącami czekają, by postawić zarzut prokurator ze sprawy Amber Gold

Czytaj dalej
Fot. Przemyslaw Swiderski
Jacek Wierciński

Miesiącami czekają, by postawić zarzut prokurator ze sprawy Amber Gold

Jacek Wierciński

Niemal dekadę temu gdańska prokurator Barbara K. dostała zawiadomienie dotyczące niesławnej piramidy finansowej. „Koledzy po fachu” uważają, że śledztwo prowadziła źle i tym samym dopuściła się przestępstwa, ale ze względu na chorobę kobiety statusu podejrzanej nadać jej nie mogą.

- 24 maja po uprawomocnieniu się orzeczenia Sądu Dyscyplinarnego przy Prokuratorze Generalnym, który wyraził zgodę na pociągnięcie do odpowiedzialności karnej prokuratora Prokuratury Rejonowej Gdańsk-Wrzeszcz, wydane zostało postanowienie o przedstawieniu prok. Barbarze K. zarzutu niedopełnienia obowiązku i przekroczenia uprawnień funkcjonariusza publicznego - relacjonuje prok. Lidia Tkaczyszyn, rzeczniczka prasowa prowadzącej sprawę Prokuratury Okręgowej w Legnicy.

Pozostało jeszcze 84% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Jacek Wierciński

Komentarze

1
Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

misiekle

Jestem pewien, że w sprawie Amber Gold była suto opłacana zmowa na chyba wszystkich możliwych szczeblach. Z wielu przesłuchań komisji jasno wynika, że wszyscy o wszystkim wiedzieli i dobrze orientowali się o co w niej chodzi, ale nikt się tym należycie nie zajmował, nie spowodował zamknięcia spółki, istniała jakaś niemoc w działaniu, a wypowiedzi niektórych świadków po prostu wywołuje tylko śmiech. Inna sprawa, że prawdopodobnie pan prezes Plichta był tylko dobrze zorientowanym w sprawie słupem i "mózgiem" był ktoś inny, ale to trzeba jakoś udowodnić, co jak dotychczas ze względu na zmowę milczenia nie udało się.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.