Dawid Dobrasz

Lech Poznań: Wisła Płock bez Leszka Ojrzyńskiego na ławce trenerskiej? Być może zastąpi go Patryk Kniat

Duet trenerski Leszek Ojrzyński-Patryk Kniat jest sprawcą jednej z największych klęsk Lecha Poznań w ostatnich latach. Fot. Prywatne archiwum Patryka Kniata Duet trenerski Leszek Ojrzyński-Patryk Kniat jest sprawcą jednej z największych klęsk Lecha Poznań w ostatnich latach.
Dawid Dobrasz

W najbliższy piątek Lech Poznań na swoim stadionie zmierzy się z Wisłą Płock w ramach 2. kolejki PKO Ekstraklasy. Bardzo możliwe, że Nafciarze przystąpią do tego spotkania bez Leszka Ojrzyńskiego na ławce rezerwowych. Oznaczałoby to wówczas, że zespół gości w tym spotkaniu prowadziłby Patryk Kniat - były wieloletni trener w Akademii Lecha Poznań, a także człowiek mocno związany z Poznaniem.

Duet trenerski Leszek Ojrzyński-Patryk Kniat jest sprawcą jednej z największych klęsk Lecha Poznań w ostatnich latach. To oni prowadząc Arkę Gdynia w finale Pucharu Polski 2 maja 2017 roku, pokonali Kolejorza po dogrywce 2:1 i zabrali trofeum do Trójmiasta. W najbliższy piątek obaj panowie znowu pojawią się w Poznaniu, tylko nie wiadomo, który trener

Duet trenerski Leszek Ojrzyński-Patryk Kniat jest sprawcą jednej z największych klęsk Lecha Poznań w ostatnich latach.
Andrzej Banaś Czy Leszek Ojrzyński usiądzie na ławce trenerskiej gości w meczu przeciwko Lechowi Poznań?

będzie prowadził drużynę z ławki rezerwowych.

Obecność trenera Ojrzyńskiego w prostokącie przy boisku stoi pod znakiem zapytania. Wisła Płock do ostatniej minuty poprzedniego sezonu walczyła o utrzymanie w ekstraklasie. W meczu przeciwko zdegradowanemu już Zagłębiu Sosnowiec Nafciarze wyciągnęli bezbramkowy remis, który dał im pozostanie w lidze. W tym spotkaniu Leszek Ojrzyński wychodził z siebie i miał sporo zarzutów do pracy arbitrów. Skończyło się to odesłaniem trenera w 88. minucie na trybuny i karą - "dostał" dwa mecze zawieszenia w nowym sezonie.

Zobacz też: Lech Poznań: Lubomir Satka jest z Kolejorzem i rozpoczął treningi

Duet trenerski Leszek Ojrzyński-Patryk Kniat jest sprawcą jednej z największych klęsk Lecha Poznań w ostatnich latach.
Prywatne archiwum Patryka Kniata 39-letni szkoleniowiec pracował 14 lat w Akademii Lecha Poznań, a trafił do Kolejorza już podczas drugiego roku studiów na poznańskiej AWF.

W poniedziałkowym meczu Wisły Płock z Górnikiem Zabrze przy ławce trenerskiej zespołem dyrygował Patryk Kniat, a trener Ojrzyński obserwował mecz z loży na stadionie w Płocku. Istnieje w przepisach zapis, że Nafciarze mogą odwołać się od decyzji po połowie odbycia kary. W tym wypadku trener gości piątkowego meczu otrzymał dwa spotkania zawieszenia i klub ma prawo odwołać się od tej decyzji. W czwartek powinna zapaść ostateczna decyzja, czy to Patryk Kniat będzie prowadził Wisłę w starciu z Kolejorzem.

Co ciekawe, zespół z Płocka przygotowując się do sezonu trenował grę... bez trenera. Taka sytuacja była ćwiczona podczas okresu przygotowawczego.

- Między innymi z Olimpią Grudziądz, ale też w innych spotkaniach kontrolnych nie udzielałem się przy linii

– mówił Leszek Ojrzyński podczas spotkania z dziennikarzami.

Czytaj też: Lech Poznań: Mirosław Okoński wskazuje największą słabość Kolejorza i apeluje, by dać więcej szans Pawłowi Tomczykowi

Wspomniany Patryk Kniat nie jest postacią anonimową w Poznaniu. Ostatnio trenował IV ligową Unię Swarzędz, ale w momencie objęcia sterów w Wiśle Płock przez trenera Ojrzyńskiego, ten ponownie zaprosił Kniata do współpracy w roli asystenta. Dla drugiego trenera Nafciarzy powrót do Poznania będzie niezwykle sentymentalny. Zwłaszcza, że może wrócić w roli teoretycznego pierwszego szkoleniowca. 39-letni trener pracował 14 lat w Akademii Lecha Poznań, a trafił do Kolejorza już podczas drugiego roku studiów na poznańskiej AWF.

Duet trenerski Leszek Ojrzyński-Patryk Kniat jest sprawcą jednej z największych klęsk Lecha Poznań w ostatnich latach.
Prywatne archiwum Patryka Kniata Kibice mogą kojarzyć Patryka Kniata głównie z pracą w zespole rezerw (2012-2015) oraz z prowadzeniem rocznika 1995, w którym występował m.in. Karol Linetty. Trener prowadził zespoły Kolejorza od 7-latków po epizod w pierwszej drużynie Lecha Poznań.

Kibice mogą go głównie kojarzyć z pracą w zespole rezerw (2012-2015) oraz z prowadzeniem rocznika 1995, w którym występował m.in. Karol Linetty. Trener prowadził zespoły Kolejorza od 7-latków po epizod w pierwszej drużynie Lecha Poznań. Zatem ewentualne zastępstwo Ojrzyńskiego nie będzie dla trenera Kniata meczem jak każdy inny.

Najnowszy odcinek magazynu "Wokół Bułgarskiej":

Interesujesz się sportem? Tu znajdziesz najciekawsze, najnowsze, najważniejsze informacje:
Interesujesz się sportem? Tu znajdziesz najciekawsze, najnowsze, najważniejsze informacje
Dawid Dobrasz

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.