Lech Poznań: Policja udaremniła ustawkę chuliganów Kolejorza. Łącznie skontrolowano ponad 50 osób

Czytaj dalej
Fot. Małopolska policja
Norbert Kowalski

Lech Poznań: Policja udaremniła ustawkę chuliganów Kolejorza. Łącznie skontrolowano ponad 50 osób

Norbert Kowalski

Funkcjonariusze małopolskiej policji udaremnili ustawkę kibiców Lecha Poznań z fanami Stali Stalowa Wola oraz Stali Rzeszów. Do bójki miało dojść przy okazji wtorkowego meczu Lecha Poznań z Resovią Rzeszów w Pucharze Polski. Łącznie policjanci wylegitymowali ponad 50 osób. Kibiców Lecha skontrolowano jeszcze na autostradzie A4.

- W wyniku współpracy małopolskich policjantów z funkcjonariuszami z Poznania i Rzeszowa udaremniona została próba tzw. kibicowskiej ustawki, do której miało dojść na obrzeżach powiatu tarnowskiego

- informują przedstawiciele Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie.

Czytaj też: Poznań: Koparka śmiertelnie potrąciła pieszego, lecz śledztwo umorzono. Teraz prokuratura wraca do sprawy. Poszukiwani świadkowie wypadku

Przypomnijmy, że we wtorek o godz. 13 Lech Poznań w Rzeszowie mierzył się z tamtejszą Resovią w ramach meczu Pucharu Polski. - W godzinach rannych policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie otrzymali od kolegów z KWP w Poznaniu i KWP w Rzeszowie informację, z której wynikało, że na teren Małopolski jadą antagonistyczne nastawione grupy kiboli zmierzające do siłowej konfrontacji. Wszystko wskazywało na to, że kibole Stali Stalowa Wola i Stali Rzeszów chcą wykorzystać okazję do konfrontacji z kibolami Lecha Poznań - relacjonują przedstawiciele małopolskiej policji.

Na autostradę A4, którą podróżowali kibice Lecha, od razu wysłano policjantów z Krakowa. - Funkcjonariusze otrzymali informacje mogące pomóc zidentyfikować samochody kiboli. Około godz. 11.40 policjanci wypatrzyli wytypowane pojazdy. Dwa busy zostały zatrzymane, a pasażerowie poddani kontroli i sprawdzeniu w systemach policyjnych. W ich bagażu funkcjonariusze ujawnili koszulki z barwami klubowymi, czarne dresy, kominiarki, rękawice bokserskie, ochraniacze na zęby. Dalej, już pod nadzorem policjantów, pseudokibice odjechali na mecz w kierunku Rzeszowa - informują przedstawiciele małopolskiej policji.

Zobacz też: Poznań: Właściciel kamienicy chciał wyrzucić z budynku seniorkę? Może trafić do więzienia na dwa lata. Obrona domaga się uniewinnienia

W tym samym czasie policjanci z Podkarpacia śledzili kibiców Stali Stalowa Wola i Stali Rzeszów, którzy wjechali na teren powiatu tarnowskiego. - Pseudokibice skierowali się w teren leśny w rejonie miejscowości Łopoń. Zaparkowali na drodze polnej, prowadzącej przez las. Pseudokibice ubrani w białe stroje sportowe założyli rękawice do sportów walki, ochraniacze na zęby oraz koszulki z emblematami klubowymi i przygotowywali się do konfrontacji siłowej - relacjonują przedstawiciele policji w Krakowie.

I dodają: - Na widok policjantów mężczyźni błyskawicznie zweryfikowali swoje zamiary i podjęli bezskuteczną próbę ucieczki. Po wylegitymowaniu uczestników zbiegowiska i kontroli pojazdów kibole w asyście radiowozów wrócili na Podkarpacie. Tarnowscy policjanci skontrolowali jeszcze kilka pojazdów kibiców Lecha Poznań na autostradzie A4.

Policjanci łącznie skontrolowali 55 kibiców.

Norbert Kowalski

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.