Wychowywała się w Biłgoraju na Lubelszczyźnie. Mama była ekspedientką, a tata - kierowcą ciężarówki. Marzyli, aby córka skończyła medycynę. Ale ona zachwyciła się aktorstwem. I z czasem postawiła na swoim - czego do dzisiaj wcale nie żałuje.
Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie, by przetrwać, musi być bardziej atrakcyjne dla młodych. Będziemy nad tym wspólnie pracować - mówi Jan Wyrowiński, nowy prezes tej organizacji.
O białostockim Marszu Równości, honorowym obywatelstwie Białegostoku dla zamordowanego Pawła Adamowicza, o kłótniach wokół ulicy imienia majora Zygmunta Szendzielarza Łupaszki i patriotyzmie. Z muzykiem, artystą i satyrykiem Krzysztofem Skibą,...
Po premierze spektaklu muzycznego „Pora umarłych poetów” w Teatrze na Plaży.
Uświadomiłam sobie, że z zamierzeniami i planami nie ma na co czekać, bo życie i tak zaskakuje - o nowym albumie, wypełnianiu życiowej pustki, wygranym procesie i obiecujących perspektywach na przyszłość rozmawiamy z poznańską wokalistką...
Z Piotrem Machalicą rozmawiamy o aktorstwie w rodzinie, śpiewaniu i planach. Aktualizacja: w poniedziałek 14 grudnia Krystyna Janda, przyjaciółka aktora, poinformowała, że Piotr Machalica zmarł nagle w warszawskim szpitalu.
Czego nauczyciele mogą nauczyć się od rockmana? Przede wszystkim dobrego kontaktu z uczniem. Do niedawna obie te role łączył w sobie wokalista zespołu Nocny Kochanek Krzysztof Sokołowski.
Trudno znaleźć artystę, który w swojej twórczości nie odwoływałby się do kwestii czasu. Mówić o czasie to wszak rola artysty, jego powołaniem jest badanie upływu czasu i uchwycenie chwili - mówi Paweł Sosnowski, kurator wystawy „Tylko zepsute...
„Przebudzenie” to tytuł nowej płyty Ani Rusowicz. Piosenkarka opowiada o swej wycieczce do Nowego Orleanu, ezoterycznych zainteresowaniach i trosce o ekologię.
Najnowsza premiera w Teatrze Miniatura „Cztery pory roku” była wyjątkowo emocjonująca. Grupa zachwyconych małych widzów usiłowała wtargnąć na scenę, ale powstrzymywali ich rodzice.
„Kaszuba Remus” - film fabularny na podstawie dzieła Aleksandra Majkowskiego to nowa produkcja młodych filmowców z Fundacji „Aby chciało się chcieć”. Ewelina Karczewska i Piotr Zatoń zmierzyli się z kolejnym wyzwaniem.
Rozmawiamy z Anitą Lipnicką, wokalistką i autorką tekstów świętującą w tym roku 25-lecie pracy artystycznej.
Domyślam się, że Bóg daje mi od czasu do czasu sygnały; boję się, że niewystarczająco z nich korzystam. Jestem za głupi, żeby powiedzieć, że świat jest chaosem - Andrzej Seweryn, wybitny aktor i dyrektor Teatru Polskiego w Warszawie o swojej...
Jeden z najciekawszych polskich reżyserów w minioną sobotę odwiedził Bydgoszcz. Wraz z ekipą Stowarzyszenia Miłośników Starego Fordonu spacerował po dzielnicy, poszukując ciekawych planów zdjęciowych. Czy właśnie tu będzie kręcił drugą część...
„Bananowy Song”. Tym utworem zespół Vox wdarł się na polską scenę muzyczną. Po 40 latach działalności panowie wciąż są w doskonałej formie i przygotowują się do jubileuszu.
Już jako trzynastolatek wyprowadził się z rodzinnego domu. Rodzice chcieli, by został muzykiem, a on wybrał aktorstwo. Czas pokazał, że to on miał rację. Role w „Chce się żyć” i „Ostatniej rodzinie” pokazały, że ma talent do wyjątkowych kreacji.
Zmarły 16 października Paweł Dzianisz, Wielkopolanin, pisarz związany od pięciu dekad z Gdańskiem, za pięć dni skończyłby sto lat. Tadeusz Jabłoński - tak nazywał się naprawdę (Dzianisz to jego pseudonim literacki) w ostatnich latach życia - mimo...
Kiedy pod koniec lat 80. Andrzej Sapkowski na łamach „Fantastyki” po raz pierwszy przedstawił Białego Wilka, nikt chyba nie przypuszczał, że 30 lat później jego Wiedźmin będzie na ustach całego świata. Tym bardziej że Geralt z Rivii jest trochę...
Olga Tokarczuk, lauretka literackiego Nobla, chodziła do liceum w Kietrzu, niewielkim mieście na południu Opolszczyzny. Ludzie wciąż nie mogą tu uwierzyć w ten jej sukces.
Eliza Rycembel gra jedną z głównych ról w filmie „Boże Ciało”, który jest polskim kandydatem do Oscara. Młoda aktorka opowiada o tym, co jest dla niej najciekawsze w kinie.
Obrazy i rzeźby cenionego inowrocławskiego artysty Leonarda Franciszka Berendta podobają się na Wybrzeżu. W ostatnich miesiącach pokazano je na trzech wystawach - dwóch indywidualnych i jednej zbiorowej.
Doroczny Sopot Jazz Festival miał w tym roku nowego kuratora, którym był niemiecki animator kultury Reiner Kern. Kern wyraźnie wyraźnie patrzy na jazz z perspektywy słuchacza i znawcy tego gatunku muzyki. I paru innych.
Zasłynęły ze śpiewania śląskich przeróbek światowych hitów. Teraz nagrywają pierwszą autorską płytę. Będzie miała żartobliwy tytuł „Hehe”.
Czuję osobistą dumę, kiedy widzę, jak publiczność w Wenecji, Toronto, Korei, Hamburgu czy gdziekolwiek na świecie, ogląda Podkarpacie na ekranie - mówi Jan Komasa, reżyser kręconego głównie na Podkarpaciu „Bożego Ciała” - polskiego kandydata do...
Po którymś z przedstawień krytycy napisali, że jego „muzykę psychoterapeuci powinni przepisywać na receptę”. Mowa o Piotrze Salaberze kompozytorze, dyrygencie i pianiście , który stworzył muzykę teatralną do wielu spektakli w Teatrze Miejskim w...
Z Romualdem Wiczą-Pokojskim, reżyserem „Olgi” Jorge Antunesa w Operze Bałtyckiej. - W całej partyturze „Olgi” jest wiele dźwiękowych niespodzianek.
Rzeźbiarz, muzealnik, fanatyk turystyki górskiej, patriota ze Stargardu, zabierający na wędrówki stargardzką flagę. Grzegorz Witkowski otworzył podwoje swojej niewielkiej piwnicy i podzielił się z nami swoimi pasjami.
Kiedyś przylgnął do niego na lata kitel lekarski. Potem przyszedł czas na serialową sutannę. Teraz Artur Żmijewski „wjeżdża” do kin „Czarnym mercedesem”. Film wchodzi na ekrany 4 października.
O ile w latach dziewięćdziesiątych „Antygona w Nowym Jorku” mogła pobrzmiewać nam nieco egzotycznie, bo trudno było wtedy uświadczyć bezdomnych zagęszczających parkowe ławki, to dziś tekst ten wydaje się niezwykle aktualny i mierzy się z realnym...
Z Maciejem Balcarem, wokalistą Dżemu rozmawiamy o miłości do muzyki, spektaklu "Krzyżacy" i o architekturze.
Ojciec powiedział mi kiedyś: Pamiętaj, synu, że jak nie masz talentu, to nikt ci o tym nie powie - mówi reżyser „Mowy ptaków” Xawery Żuławski. Film nagrodzony przez Jury Młodych na gdyńskim festiwalu filmowym, właśnie wchodzi do kin.
Aleksandra Domańska niedawno wygrała “Azja Express” – a teraz ma ponad 200.000 fanów na Instagramie. Nam opowiada o swej roli w filmie “(Nie)znajomi”, który właśnie dziś trafia do kin i o tym, jak walczy z seksizmem w polskim kinie.
Barbara Tarczewska z Łomży ma dopiero 21 lat, ale na swoim koncie wiele sukcesów. Laureatka wielu cenionych festiwali, teraz próbuje swoich sił w musicalu na deskach Teatru Muzycznego w Gdyni.
- Piszę kryminały, bo kryminał to gatunek z najszerszą płaszczyzną twórczą - mówi Remigiusz Mróz, pisarz .
Jako dziecko mieszkał tylko z mamą. Dlatego czasem brakowało im grosza. Wtedy postanowił, że kiedy dorośnie, będzie bogaty. I spełniło się: aktorstwo sprawiło, że mógł szastać pieniędzmi na prawo i lewo. Aż o mało się w tym nie zatracił.
Jakieś bliżej nam nieznane grono specjalistów będzie określać, kto jest artystą, a kto nim nie jest. System nie może premiować jednych artystów, a krzywdzić innych - mówi Aneta Szyłak, kuratorka, krytyczka sztuki.
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2022 Polska Press Sp. z o.o.