Radni PO przygotowują uchwałę ws. placu upamiętniającego Władysława Bartoszewskiego. Protestuje już PiS, zastrzeżenia mają historycy.
Kino Świat, dystrybutor filmu "Dywizjon 303", zerwał współpracę z Film Media, jego producentem. Producent Jacek Samojłowicz zapewnia, że film ma się dobrze i ta decyzja nie wpłynie na realizację.
Złota Żaba dla filmu „Lion. Droga do domu” ze zdjęciami Greiga Frasera . Najlepszy polski film - „Ostatnia rodzina”. Za nami finał Camerimage.
Rozmowa z Nermin Bezmen – autorką książki „Imperium miłości”, na podstawie której powstał szalenie popularny serial wyświetlany przez TVP2. Co ciekawe, Bezmen pisała tę książkę, inspirując się historią swojej rodziny. Premiera serialu odbyła się w...
Nie od dziś wiadomo, że najzdolniejsze dzieci mieszkają na Pomorzu. Bez tremy prezentowały swoje talenty, a publiczność była pod wrażeniem.
Kolejna potyczka w batalii pomiędzy dyrekcją Muzeum II Wojny i ministrem. Sąd wstrzymał połączenie gdańskich muzeów. Decyzja Sądu Administracyjnego komplikuje życie ministrowi Piotrowi Glińskiemu.
W czasach Netflixa, HBO GO czy innych platform VOD na seriale wcale nie trzeba czekać tygodniami. Co wybrać spośród setek produkcji? Oto - nie ukrywamy - przegląd bardzo subiektywny.
On jest najstarszym aktorem w Polsce, ma 102 lata, ona zagrała w „Ostatniej rodzinie”. 70 lat temu zainaugurowali Teatr Wybrzeże.
Karierę aktorską zaczęła w wieku... siedmiu lat. Od tamtej pory Olga Kalicka pojawiła się we wszystkich najpopularniejszych polskich serialach
Usłyszałem, że pracownicy Opery Bałtyckiej chcą po prostu grać. My chcemy tego samego - powiedział po spotkaniu z załogą marszałek Mieczysław Struk.
- Bardzo emocjonalne, chwilami nerwowe i niezwykle potrzebne - tak środowe spotkanie w Operze Bałtyckiej w kilku słowach ocenili jego uczestnicy. W rozmowach z marszałkiem Mieczysławem Strukiem udział wzięli zarówno związkowcy, jak i niezrzeszeni...
Z dr. Januszem Trupindą o wystawie „…odwracamy dusze nasze na ścieżki pokoju i zgody. Gdańsk i Krzyżacy w 550. rocznicę zawarcia II pokoju toruńskiego” rozmawia dr Andrzej Gierszewski.
Nie stygną emocje wokół konfliktu w Operze Bałtyckiej. Z załogą jeszcze dziś spotka się marszałek województwa Mieczysław Struk.
Jury wybrało finalistów piątej edycji prestiżowej nagrody. Gdańskie święto poezji będzie zarazem świętem tłumaczy poezji
Statystyczny Polak podobno nie czyta. Albo czyta bardzo mało. A jednak internetowy portal o czytaniu stał się sposobem na życie dla jego założycieli. Można? Można. Rozmowa z Izabelą Sadowską.
Gdańskie Muzeum Narodowe już wkrótce zaprosi na wystawę, którą w maju ubiegłego roku odwiedziło na Zamku Królewskim 100 tys. widzów.
W niedzielę 13.11.2016 r. zakończyła się tegoroczna, rekordowo długa edycja festiwalu Jazz Jantar. Trójmiejska publiczność po raz pierwszy gościła Jasona Morana oraz wielu przedstawicieli młodej awangardy.
Jazz wyjeżdża ze Słupska do Gdańska. XXII edycja za nami.
115 lat temu urodził się Sam Spiegel, jeden z najważniejszych producentów w historii kina. Młode lata spędził w… Jarosławiu. Udało nam się pozyskać nieznane dotąd informacje o jego związkach z naszym regionem
Popularna piosenkarka Halina Mlynkova deklaruje tytułem swej nowej płyty: „Życia mi mało”. Dlatego zapytaliśmy ją o to, jak kiedyś żyło jej się w Krakowie i w Warszawie, a teraz - jak się żyje w czeskiej Pradze.
To jedna z najlepszych aktorek w naszym kraju. Występuje w telewizji i teatrze. Teraz trafił do kin film „Prosta historia o morderstwie” z jej udziałem
Młodzi malborscy artyści wrócili z wyprawy życia. Nie każdy polski zespół ma okazję koncertować w Japonii, a zespołom Balbiny i Bursztynki udało się to dzięki pomocy wielu partnerów i sponsorów.
Plakat z palącą Marleną Dietrich wzbudził protesty grup antynikotynowych. A przecież papieros w filmie to coś więcej niż papieros - uważają Gabriela Pewińska i Henryk Tronowicz.
Wielkie święto kina zaczyna się w Bydgoszczy w najbliższą sobotę.
Spektakl dokumentalny w gdańskim Teatrze Miniatura - niedoskonały w formie, ale ważny, poruszający trudne sprawy
Rozmowa z Warcisławem Kuncem, dyrektorem Opery Bałtyckiej.
Związkowcy zarzucają dyrektorowi Kuncowi łamanie prawa pracy. W sprawach płacowych KZ NSZZ Solidarność szykuje się do strajku.
Grzegorz Kaczmarczyk z Kasinki Małej od lat fascynował się komiksami. Teraz sam je tworzy. W jego środowisku na takich jak on mówi się dziecko ery TM-SEMIC, czyli Batmana i X-mana
O powieści „Diabelski owoc” opowiada nam Tom Hillenbrand, dziennikarz, pisarz i kucharz - hobbysta.
Marcin Czarnik urodził się w Oświęcimiu, jest związany z Krakowem, Wrocławiem i stolicą. Zagrał główną rolę w „Artystach”, serialu TVP chwalonym przez recenzentów, który grano do końca października
Być może, gdyby Czesław Mozil został w Danii, byłby ulicznym grajkiem. W Polsce stał się gwiazdą piosenki, a piękne kobiety ustawiały się w kolejce.
Czarny dąb i kamień - te dwa naturalne materiały zafascynowały Janusza Dembowskiego. Piękna, nostalgiczna wystawa „Arche - Fakty” do oglądania w Centrum św. Jana w Gdańsku.
Tuż przed świętem Wszystkich Świętych Opera Bałtycka zorganizowała wyjątkowy jak na tę instytucję koncert. Zespoły Opery Bałtyckiej wystąpiły nie na deskach swojego teatru, a w kościele pw. Bożego Ciała na gdańskiej Morenie.
Wykonanie efektownej, interaktywnej wystawy, która powstaje we współpracy z mieszkańcami, jest opóźnione. Na przeszkodzie w terminowym jej oddaniu - co planowane było na grudzień tego roku - stanęły przeciągające się procedury przetargowe.
Teatr, kino, wystawy, koncerty, spotkania. W Trójmieście trwa Tydzień Niemiecki. To kolejna odsłona cyklu Teatry Europy. Organizatorem jest Gdański Teatr Szekspirowski.
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2022 Polska Press Sp. z o.o.