Bolek i Lolek, Miś Uszatek, czy Reksio, który kończy właśnie 50 lat - któż z nas nie pamięta bajek z dzieciństwa. Dziś są nie tylko cenione, ale przede wszystkim nadal odciskają swoje piętno na twórczości polskich animatorów nowego pokolenia.
Pamiętamy ją jako wzruszającą małą Michalinę w filmie "Tylko mnie kochaj". Tymczasem grająca tę rolę Julia Wróblewska jest już dorosła i szykuje się do matury. I wciąż gra w serialach.
Reksio powstał, bo jego twórca nie chciał brać udziału w produkcji filmu o Bolku i Lolku na Dzikim Zachodzie. Filmu, w którym dzieci bawią się bronią. O Lechosławie Marszałku, twórcy Reksia, mówi jego żona, Helena Filek-Marszałek.
Natalię Szroeder ujrzymy w „Tańcu z gwiazdami”. A teraz debiutuje albumem pt. „NATinterpretacje”.
Państwowa Inspekcja Pracy skontrolowała Operę Bałtycką w Gdańsku. - Każda kontrola jest kontrolą dobrą, bo weryfikuje nasze procedury. Nie jest jednak prawdą, o czym mówią w mediach niektórzy związkowcy, że pracownicy są wykorzystywani ponad miarę...
Z Gosią Golińską, artystką, która zamieszkała w Państwowej Galerii Sztuki w Sopocie, rozmawia Gabriela Pewińska.
Twierdzi, że nie jest mistrzem, ale koledzy mówią coś zupełnie przeciwnego - że żaden instrument nie ma przed nim tajemnic, od blaszanego kubka przez akordeon po lirę korbową i kazoo.
O tym, jak wino inspiruje kino, o filmach z winem w roli głównej i że dobry burgund może zmienić człowieka, mówi Wiktor Zastróżny, znawca win z Sopotu, autor „Degustacyjnego Słownika Winiarskiego”.
Kim właściwie jest? Celebrytką z telewizji czy jazzową wokalistką? Matką dwójki dzieci czy wojującą feministką? Maria Sadowska wymyka się oczywistym klasyfikacjom i właśnie dzięki temu może liczyć na szerokie grono odbiorców.
Lubię oglądać stare filmy. Są kawałkiem mojej młodości! Niestety, podobnie jak stare budynki czy samochody - filmy te bywają zniszczone. Gdy powstały, miały dobrą jakość, bo zadbali o nią odpowiedni specjaliści od obrazu i dźwięku. Ale upływ czasu...
„Jutro nie przyjdzie nigdy” - zaskakująca wystawa Katarzyny Krakowiak i Mirosława Bałki w gdańskiej Zbrojowni Sztuki.
Wielu Polaków zastanawiało się, kto zabił Asię Walewską - z serialu „Belfer” - ale dla sporej grupy kwidzynian film był wyjątkowy również z innego powodu...
Mimo że od śmierci Michaela Jacksona mija już osiem lat, nadal jest on żywy w pamięci swoich fanów. Patryk Łukaszuk ma jedną z najbardziej obszernych kolekcji pamiątek w Europie.
Zwiedzający wystawę stałą Muzeum II Wojny Światowej nie poznaje historii wojny rok po roku. Pomiędzy początkiem i końcem tej opowieści znajdują się sale, w których mówi się o wybranych tematach.
Leonard Cohen miał przyjechać do Lublina, obejrzeć nasz spektakl z jego piosenkami. Nie zdążył - opowiada Renata Przemyk.
Krzysztof Rutkowski był jedną z gwiazd disco polo. Występował w zespole Tarzan Boy, śpiewał przeboje, dziś łodzianin potrzebuje pomocy
Czytaliście z wypiekami na twarzy „Sztukę kochania” Michaliny Wisłockiej? To koniecznie zobaczcie film. O miłości, seksie, pożądaniu, ale i o trudnych życiowych wyborach.
Masa mięśni, tatuaży i oszpecona twarz, które skrywają dobre serce - oto obraz Popka wyzierający z dokumentu, który raper pokaże w piątek i sobotę na seansach w poznańskim kinie Muza.
W podstawówce wolał grać w piłkę, więc zapominał zeszytu nutowego, za co został wyrzucony z chóru. Dziś jest jedną z największych gwiazd Metropolitan Opera i trudno znaleźć mu wolny termin w ciągu najbliższych 4-5 lat.
Za sprawą książki Michaliny Wisłockiej część Polaków dowiedziała się po raz pierwszy o istnieniu gry wstępnej. Trudno uwierzyć, że „Sztuka kochania” ukazała się dopiero w 1976 r. - dekadę po ogólnoświatowej rewolucji seksualnej
15 lutego TVN zacznie emisję serialu „Belle Epoque” o kryminalnych zagadkach Krakowa początku XX w. Rozmowa ze scenarzystą - Igorem Brejdygantem
Co u Pana słychać? Krzysztof Trebunia-Tutka
Najbliższy miesiąc w Teatrze Szekspirowskim upłynie pod znakiem koncertów i - uwaga - naprawdę będzie z czego wybierać!
W lutym w Operze Bałtyckiej w Gdańsku czeka nas premiera spektalu baletowego „Pinokio”. Jak zapewnia reżyser będzie to przedstawienie dla każdego.
Rok 2016 był dla Polskiej Filharmonii Bałtyckiej czasem niezwykle wytężonej pracy, ale też licznych sukcesów. Orkiestra Symfoniczna PFB zdobyła nowe, cenne doświadczenia, a sama instytucja zyskała rozgłos także poza granicami Polski.
Rekordy wydawnicze biła wydana w roku 1976 przez Michalinę Wisłocką książka „Sztuka kochania“. Jej pierwsze wydanie ukazało się w stu tysiącach egzemplarzy. W wydrukowanym tomie, na polecenie władz politycznych(!) wysokość nakładu zaniżono (długo...
Trudno o prawdziwsze stwierdzenie niż to, że by wiedzieć, czy lubi się coś lub nie, trzeba tego czegoś spróbować. Bez wątpienia da się to powiedzieć o czytaniu książek: osoby nieczytające to z reguły ludzie, którzy nie pokochali czytania, ponieważ...
Książka to bardzo dobry pomysł na ferie, o czym zapewniają dziennikarze „Dziennika Bałtyckiego”, polecając lektury na czas wolny.
Musical filmowy trudno zdefiniować jednoznacznie. Trudniej niż na przykład western, chociaż 70 lat temu w Hollywood nakręcono... musicalowy western („Dziewczęta Harveya” z Judy Garland w roli głównej). A co myśleć o musicalu „La La Land”, który...
W Gdańsku zakończyły się bardzo udane Dni Muzyki Nowej 2017. Festiwal śmiało kroczy ścieżką pomiędzy filharmonią a klubem.
Mimo że Krzysztof Majchrzak dobija siedemdziesiątki, ma opinię prawdziwego twardziela. Nadal uprawia karate i wyczynowe narciarstwo. Ostro krytykuje polski świat filmowy i żyje według własnych zasad i reguł.
„Madama Butterfly” Giacomo Pucciniego w wersji semi-stage w Operze Bałtyckiej.
Z prof. Tadeuszem Cegielskim, autorem opublikowanego przez Wydawnictwa Uniwersytetu Warszawskiego kryminału „Głowa. Opowieść nocy zimowej”.
Nie traktujemy nastolatków poważnie. Myślimy „gimbaza” i to słowo ma wszystko tłumaczyć - mówi Anna Cieplak, autorka książki „Ma być czysto”, która wprowadza dorosłych w problemy współczesnej młodzieży
Z Dariuszem Kamysem i Łukaszem Pietschem, połową kabaretu Hrabi, o tym, dlaczego nie lubią kabaretonów i występów w telewizji oraz dlaczego unikają polityki w skeczach
„Na Krzywy ryj” - to tytuł autobiografii wokalisty zespołu De Mono. Rozmowa o wzlotach i upadkach z Andrzejem Krzywym
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2022 Polska Press Sp. z o.o.