Kto wygra MŚ 2022 w Katarze? Komputery wskazały faworyta. Jak daleko zajdzie reprezentacja Polski?

Czytaj dalej
Fot. IMAGO/Matthias Koch/Imago Sport and News/East News
Kazimierz Sikorski

Kto wygra MŚ 2022 w Katarze? Komputery wskazały faworyta. Jak daleko zajdzie reprezentacja Polski?

Kazimierz Sikorski

Międzynarodowy zespół specjalistów przeprowadził tysiące symulacji przy użyciu najnowszych technologii i wskazał faworyta, który może sięgnąć po wygraną w mistrzostwach świata w piłce nożnej w Katarze. Wybór padł na Brazylię.

Badania wykazały, że największe szanse na wygraną ma Brazylia. Międzynarodowy zespół przeprowadził tysiące symulacji przy użyciu najnowszych technologii komputerowych. Wynika z nich, że Brazylia ma 15 proc. szans na wygranie Mistrzostw Świata. Prognoza łączyła modele statystyczne dla mocnych stron każdego zespołu z informacjami o ich strukturze. Symulacje uwzględniły nawet dynamikę społeczno-ekonomiczną każdego kraju, w tym populację i PKB.

[polecany]24098181[/polecany]

- Zdecydowaliśmy się wykorzystać nasze podejście do uczenia maszynowego, które z powodzeniem stosowaliśmy w poprzednich turniejach, do tworzenia prognoz – mówi Achim Zeileis z Wydziału Statystyki Uniwersytetu w Innsbrucku.

Po przeprowadzeniu 100 tys. symulacji, zespół odkrył prawdopodobieństwo awansu każdej z drużyn do różnych rund mistrzostw świata, a także ich szanse na wygranie całości. Brazylia ma największe szanse na wygraną, następne w kolejce są: Argentyna (11,2%), Holandia (9,7%), Niemcy (9,2%) i Francja (9,1%).

[polecany]24094789[/polecany]

Dalej uplasowały się Hiszpania (7,5%), Anglia (7,4%), Belgia (7,2%), Dania (6,5%) i Portugalia (5,5%). Według badania prawdopodobieństwo wygrania mundialu w Katarze przez zespół USA wynosi 0,6 proc. Wśród typowanych faworytów nie ma niestety polskiej drużyny.

[polecany]24098323[/polecany]

[video]35407[/video]

Kazimierz Sikorski

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.