Kraków - nowa stara megagwiazda targów w Europie Środkowej

Czytaj dalej
Fot. Wojciech Matusik
Zbigniew Bartuś

Kraków - nowa stara megagwiazda targów w Europie Środkowej

Zbigniew Bartuś

Gospodarka. - Niektóre targi udają się tylko pod Wawelem. Decyduje o tym genius loci. Tak jest na przykład z książką i... winem - podkreślają eksperci.

W ciągu kilku lat Kraków wyrósł na jedno z najważniejszych miejsc targowych w Europie Środkowej. Polska jest w tej branży absolutnym liderem naszej części kontynentu, a stolica Małopolski wspięła się na trzecie miejsce - po Poznaniu i Kielcach. Wyprzedzamy tradycyjne środkowoeuropejskie potęgi jak Brno, Budapeszt i Lipsk.

- To zasługa samego miasta, które jest w świecie znane i przyciąga miliony, ale w równym stopniu determinacji trójki odważnych ludzi, którzy - ryzykując prywatnym majątkiem - stworzyli nowoczesne międzynarodowe centrum targowo-kongresowe EXPO. Bez niego Kraków nie rozwijałby się tak dynamicznie - podkreśla Przemysław Trawa, prezes Polskiej Izby Przemysłu Targowego i zarazem szef Międzynarodowych Targów Poznańskich. Ma na myśli twórców i menedżerów spółki Targi w Krakowie: Grażynę Grabowską, Ewę Woch i Pawła Niklińskiego.

Czytaj więcej:

 • Dlaczego niektóre targi udają się tylko w Krakowie?
 • Kto przyjeżdza na targi branżowe?

 

Pozostało jeszcze 76% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Zbigniew Bartuś


Dziennikarz, publicysta, felietonista Dziennika Polskiego (na pokładzie od 1992 roku) i mediów Polska Press Grupy, współtwórca i koordynator Forum Przedsiębiorców Małopolski, laureat kilkudziesięciu nagród i wyróżnień dziennikarskich (w tym Wolności Słowa, Dziennikarz Ekonomiczny Roku, Nagroda Główna NBP, Nagroda Grabskiego, Nagroda Kwiatkowskiego, Grand Prix Dziennikarzy Małopolski, nominacje do Grand Press).


 

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.