Kończy się Jarmark św. Dominika

Czytaj dalej
Fot. Karolina Misztal
Monika Jankowska

Kończy się Jarmark św. Dominika

Monika Jankowska

Jeszcze dwa dni możemy pochodzić po jarmarkowych stoiskach.

W niedzielę na rok żegnamy się z Jarmarkiem św. Dominika. Za nami więc już 757 edycja tego wydarzenia! Nie ma jednak co płakać - wszak impreza trwała aż 23 dni. Na otarcie łez organizator - Międzynarodowe Targi Gdańskie - przygotował dla nas koncerty z najwyższej półki.

Jeszcze w sobotę (19 sierpnia) na scenie na Targu Węglowym wystąpi zespół Dylan. pl. Nietrudno się domyślić iż powstał z miłości do utworów Boba Dylana. Jak się okazuje, dopiero teraz duża część twórczości amerykańskiego barda została przełożona na język polski, w dodatku tak, że da się te piosenki śpiewać! To zasługa Filipa Łobodzińskiego - dziennikarza, tłumacza, gitarzysty, wokalisty, a także przed wieloma laty gwiazdy młodzieżowego kina, pamiętanego z roli Dudusia Fąferskiego z filmu „Podróż za jeden uśmiech”. I właśnie w sobotę będziemy mogli na żywo sprawdzić efekty jego pracy. Początek koncertu o godz. 20.30.

A w niedzielę czeka nas ceremonia zakończenia jarmarku. Spotykamy się o godz. 16 na przedprożach Dworu Artusa na Długim Targu. Tam mistrz ceremonii opowie zebranym, co widział i słyszał przez wszystkie 23 dni jarmarku. Wierzymy, że historii będzie mnóstwo, a jedna ciekawsza od drugiej. Aż w końcu nadejdzie uroczysta chwila wręczenia Nagród Grand Prix Jarmarku św. Dominika 2017 i po raz ostatni odegrany zostanie przez trębaczy jarmarkowy hejnał. Kiedy klucz do bram miasta powróci do rąk prawowitych włodarzy, prezydent miasta Gdańska wypowie tradycyjną formułę: Jarmark św. Dominika Anno Domini 2017 uważam za zamknięty. Do publiczności - na znak, że jarmark zasypia na rok - pofruną kolorowe poduszki. Może i Wam uda się złapać jedną z nich? Trzymamy kciuki!

To oczywiście nie koniec atrakcji. Tradycją jest, że z jarmarkiem żegnamy się także muzycznie. Gwiazdą niedzielnego wieczoru będzie zespół Raz Dwa Trzy. Do udziału w koncercie chyba nie musimy nikogo przekonywać, wszak ten zespół to już legenda. Kochamy ich za senne bosanowy, kojące rytmy reggae, otulające dźwięki gitar, akordeonu i kontrabasu. Wypatrujmy ich na scenie na Targu Węglowym o godz. 20.30. Po koncercie w niebo poszybują kolorowe fajerwerki.

Monika Jankowska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.