Komentarz dnia Tomasza Malety. PIS podlaski kryzysowy

Czytaj dalej
Fot. Anatol Chomicz
Tomasz Maleta

Komentarz dnia Tomasza Malety. PIS podlaski kryzysowy

Tomasz Maleta

Gdy po dekadzie spędzonej w roli sejmikowej opozycji podlaski PiS odzyskał w końcu jesienią ubiegłego roku wpływ - i to samodzielny - na losy województwa, wydawało się, że nic nie będzie stało na przeszkodzie partii dowodzonej przez Krzysztofa Jurgiela na wdrażanie polityki zrównoważonego rozwoju regionu.

Mitycznej koncepcji, którą podlascy dygnitarze z partii okraszali (razem z tematyką rolną) niemal każdą konferencję programową. Przeciwstawiali ją polaryzujno-dyfuzyjnej, którą - według nich - wdrażała koalicja PO-PSL marginalizując region i jego subregiony. Od trzeciej dekady października 2018 roku PiS mógł szykować się do wdrożenia swej optyki w oparciu o własne zasoby ludzkie. Lata bycia w opozycji wydawały się idealne do dotarcia wszystkich trybów. Tak, by w chwili położenia łapy na prawie do kształtowania kadrowych już zasobów województwa, dotychczasowa idea fixe stała się realnością.

Pozostało jeszcze 81% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Tomasz Maleta

Zainteresowania: Region, samorząd, niepokorne spojrzenie na świat najbliższy i ten całkiem odległy. Obserwator białostockiej, podlaskiej, krajowej i międzynarodowej sceny politycznej chodzący z boku od głównego nurtu niezależnie od tego, kto w nim mąci co jakiś czas. Sympatyk białostockiej Kopyści i innych dźwięków, także z innej szerokości geograficznej. A także otuliny Puszczy Augustowskiej od Wigier do Serw. Z każdym rokiem bliżej emerytury, choć i tak jawi się odległa. Pod warunkiem, że się jej doczeka.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.