Kobiety piszczały, a drzwi do garderoby trzeba było blokować

Czytaj dalej
Fot. Archiwum PPG
Magdalena Siemińska

Kobiety piszczały, a drzwi do garderoby trzeba było blokować

Magdalena Siemińska

Rozmowa z Jerzym Skrzypczykiem, założycielem i wokalistą zespołu Czerwone Gitary, który tydzień temu wystąpił w Suwałkach.

Zespół Czerwone Gitary powstał 3 stycznia 1965 roku w kawiarni „Cristal” w Gdańsku - między godz. 11 a 14.30. Co takiego się wówczas wydarzyło, że data ta jest określana aż tak precyzyjnie?

Głównymi inicjatorami Czerwonych Gitar był Jerzy Kossela i Henryk Zomerski. To oni wymyślili koncepcję artystyczną zespołu.

Pozostało jeszcze 93% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Magdalena Siemińska

Jestem dziennikarką tworzącą materiały o tematyce społecznej, kulturalnej, ale również politycznej. W czasie trwania mojej przygody z dziennikarstwem spotkałam się już wielokrotnie z problemami ludzi, które wcześniej, wydawałoby się, że bez wyjścia ostatecznie udało się rozwiązać. Swoją pracę określam jako przygodę i misję, a do każdego problemu naszych Czytelników staram się podchodzić w taki sposób w jaki chciałabym, aby podchodzono do mnie. Nie boję się pisania o sprawach trudnych, a wręcz przeciwnie te jeszcze bardziej mnie angażują. W publikowanych przeze mnie artykułach piszę także o wydarzeniach kulturalnych zarówno tych większych jak i mniejszych, staram się w nich uczestniczyć, a za pomocą przygotowywanej przeze mnie fotorelacji przekazać naszym Czytelnikom klimat każdego z wydarzeń.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.