Kobiece mleko jak antybiotyk

Czytaj dalej
Redakcja

Kobiece mleko jak antybiotyk

Redakcja

Laktoferyna - białko pozyskiwane z kobiecego mleka - zabija wirusy i grzyby i jest doskonałą bronią na bakterie oporne na antybiotyki.

Jesteś w stresie? Skręcasz w lewo!

Naukowcy dowodzą, że stres i niepokój zmieniają kierunek chodu. Wśród ludzi będących pod wpływem lęku aktywuje się prawa półkula mózgu, co prowadzi do odchylenia marszu w lewą stronę. Do badania doszło w trakcie eksperymentu, który przeprowadził dr Mario Weick z University of Kent.

Kobiece mleko jak antybiotyk

Laktoferyna - białko pozyskiwane z kobiecego mleka - zabija wirusy i grzyby i jest doskonałą bronią na bakterie oporne na antybiotyki. Przełomowego odkrycia dokonali Brytyjscy naukowcy z National Physical Laboratory. Nowy lek pozyskiwany z kobiecego mleka może być także wykorzystany w terapii chorób genetycznych.

Ziewanie oznaką empatii

Ziewanie jest zaraźliwe, a kobiety naśladują je o jedną trzecią częściej niż mężczyźni, ponieważ są lepiej dostosowane do uczuć ludzi - do takich wniosków doszli naukowcy z uniwersytetu w Pizie. Badanie wykazało również, że ludzie są bardziej skłonni do przejmowania ziewania od osoby bliskiej lub krewnego, a mniej od ludzi obcych.

Pachnieć czy być zdrowym?

Korzystanie z dezodorantów i antyperspirantów niszczy miliony bakterii, które chronią organizm przed infekcjami. Tak wynika z pilotażowego badania przeprowadzonego przez naukowców z North Carolina Central University. Alkohol i substancje chemiczne zawarte w kosmetykach radykalnie zmieniają liczbę dobrych organizmów żyjących pod naszymi pachami.

Redakcja

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.