Kampower - Poznaj lidera w branży fotowoltaicznej i pomp ciepła

Czytaj dalej
Materiał informacyjny

Kampower - Poznaj lidera w branży fotowoltaicznej i pomp ciepła

Materiał informacyjny

Poznaj lidera w branży fotowoltaicznej

Zaletą naszej firmy jest z pewnością fakt, iż jesteśmy pionierami w naszej branży, a także liderem na opolskim rynku. Z naszych usług skorzystało rzesze zadowolonych klientów, którzy darzą nas wielkim zaufaniem. Nasze instalacje montowane są bezproblemowo i bezawaryjnie. Wykonaliśmy najwięcej montaży w rejonie, dzięki czemu dokładnie znamy rynek, na którym się obracamy. Nasza firma wywodzi się z elektryki, ale działa także w zakresie pomp ciepła i klimatyzacji. Mamy doświadczenie we współpracy przy dużych realizacjach. Ważny jest również fakt, iż nie zlecamy pracy podwykonawcom — posiadamy własne, wysoko wykwalifikowane ekipy monterskie, które wykonują zlecenia przy użyciu sprawdzonego sprzętu najwyższej jakości.

Firmy, które zdecydowały się na montaż fotowoltaiki, zyskały między innymi niezależność energetyczną. Korzyści tego rozwiązania jest o wiele więcej, dlatego też przedstawiamy ofertę fotowoltaika dla firm Opole. Własna instalacja fotowoltaiczna pomoże przedsiębiorstwu obniżyć rachunki za energię nawet o 60%! Takie rozwiązanie zagwarantuje spokój i komfort, a przede wszystkim zniweluje konieczność martwienia się o rosnące koszty prądu.

Naszą firmę cechuje szybki czas realizacji. Powierzone nam zlecenia zrealizujemy do miesiąca od momentu dopięcia formalności.

Jeżeli chcesz skorzystać z naszych usług, a tym samym zapewnić sobie pełen profesjonalizm, szybki czas realizacji oraz odpowiednio dopasowaną ofertę zapraszamy do kontaktu. Z chęcią udzielimy odpowiedzi na wszelkie pytania i wątpliwości.

Specjalna oferta na pompy ciepła od Kampower dla mieszkańców gminy Dobrzeń

W ostatnim czasie wystosowana została decyzja spółki Elkom o wypowiedzeniu umowy na dostawy ciepła w gminie Dobrzeń. Jednym z powodów jest brak pieniędzy na modernizację sieci ciepłowniczej. Wielu odbiorców z tamtej gminy zostało więc zostawionych samym sobie i na własną rękę zostali zmuszeni do montowania węglowych pieców. Aby w jak najbardziej optymalny sposób pomóc mieszkańcom gminy Dobrzeń, nasza firma Kampower przygotowała specjalną ofertę dla klientów z tamtego regionu. Skontaktuj się z nami w sprawie oferty!

Czy warto zainwestować w fotowoltaikę, magazyny energii i pompy ciepła?

Dzięki rządowym dofinansowaniom oraz rosnącej świadomości ekologicznej społeczeństwa, w naszym kraju od kilku lat powstaje coraz więcej instalacji fotowoltaicznych. Inwestycja w panele fotowoltaiczne umożliwia samodzielną produkcję prądu, korzystając jedynie z energii słonecznej. Do tej pory w Polsce udało się zamontować niemal pół miliona takich instalacji. Często zdarza się jednak, że panele fotowoltaiczne generują duże nadwyżki energii, nawet w przypadku, gdy parametry modułów fotowoltaicznych są bardzo dobrze dobrane. Czy da się rozwiązać taką sytuację? Oczywiście, że tak! Najpopularniejszym i najbardziej opłacalnym rozwiązaniem problemu nadwyżki energii jest jej magazynowanie. Do tego celu używa się magazyny energii. Czym są magazyny energii? Czy można otrzymać dofinansowanie na ich zakup? Co zmieniło się po tegorocznej nowelizacji ustawy dotyczącej fotowoltaiki? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdują się w niniejszym artykule.

Na co zwrócić uwagę montując panele fotowoltaiczne?

Jeśli decydujesz się na montaż fotowoltaiki, musisz zdawać sobie sprawę z tego, że do jej prawidłowego funkcjonowania konieczne są odpowiednie warunki. Głównym wymogiem jest tutaj właściwe nachylenie powierzchni w stosunku do padających na nią promieni słonecznych. Zazwyczaj fotowoltaikę montuje się na dachu, ponieważ nie ingeruje wtedy w przestrzeń mieszkalną i wydaje się bardziej estetycznym rozwiązaniem. Dodatkowo taki montaż jest łatwiejszy i szybszy.

Istnieje jednak drugie rozwiązanie, którym jest umiejscowienie fotowoltaiki na gruncie. Jest to dobra decyzja, jeżeli dysponujemy dużą, niezagospodarowaną przestrzenią. Panale fotowoltaiczne wymagają w takim przypadku solidnej konstrukcji, która musi wytrzymać ich obciążanie przez wiele lat. Nasza firma zajmuje się montażem paneli zarówno na gruncie, jak i na dachu. Korzystając z naszych usług, należy być pewnym, że zlecenie zostanie wykonane rzetelnie, trwale i profesjonalnie.

Czy możliwe jest dofinansowanie do instalacji fotowoltaicznej?

Decydując się na fotowoltaikę, warto dowiedzieć się o możliwych sposobach dofinasowania. Dzięki niemu odzyskasz część poniesionych kosztów za zakup i montaż paneli fotowoltaicznych opolskie, w zamian zyskując własne źródło energii, które posłuży ci przez wiele lat i znacznie obniży wysokość rachunków, które płaciłeś do tej pory. Zamiast starać się o dotację na własną rękę, lepiej skorzystać z profesjonalnego wsparcia. Każdemu z naszych klientów pomagamy w uzyskaniu dofinansowania, krok po kroku wspólnie dobierając najkorzystniejszą opcję.

Czy instalacja fotowoltaiki w Polsce nadal się opłaca?

Na uwagę zasługuje fakt, iż w najnowszej edycji programu Mój Prąd 4.0 kwota dotacji dla osób fizycznych jest niższa niż we wcześniejszej a budżet programu został pomniejszony. Oprócz tego, sposób rozliczania energii wytwarzanej przez prosumentów stał się mniej korzystny. Wprowadzony został tak zwany net-billing oznaczający osobne rozliczanie energii wprowadzanej do sieci i tej, która będzie z sieci pobierana.

Czy wobec tego, instalacja fotowoltaiki dla gospodarstw domowychstanie się nieopłacalna? Okazuje się, że nadal zapewni nam ona zysk, mimo że trochę dłużej będziemy musieli czekać, aż koszty poniesione na jej zainstalowanie się zwrócą. Z kolei fotowoltaika dla firm w dalszym ciągu bardzo się opłaci, a kwota, jaka zostanie przeznaczona na zainstalowanie fotowoltaiki, zwróci się w przeciągu 6-9 lat. Przy obecnych, wysokich cenach prądu, które w najbliższym czasie na pewno jeszcze wzrosną, taka instalacja nadal powinna pomóc nam obniżyć rachunki.

Magazyny energii – dlaczego ich instalacja wraz z panelami fotowoltaicznymi stała się korzystna?

Bardzo często zdarza się, że instalacja fotowoltaiczna generuje nadwyżki energii, której użytkownicy w żaden sposób nie mogą spożytkować. W takiej sytuacji przydatne okazują się magazyny energii, które magazynują jej nadwyżkę. Te akumulatory o ustalonej pojemności, umożliwiają nam przechowywanie wygenerowanej energii, po to, aby wykorzystać jej nadwyżkę w przyszłości.

Zainwestowanie w magazyny energii stało się korzystne, dzięki programowi Mój Prąd 4.0, który wszedł w życie 15 kwietnia 2022 roku. Program ten dotyczy dofinansowania nowych instalacji fotowoltaicznych, ale i dotacji na rozbudowę istniejących o dodatkowe elementy. Dofinansowaniem objęte są więc również magazyny energii, na które można uzyskać nawet 7500 zł.

Pompy ciepła – czy warto w nie zainwestować?

Pompy ciepła są jednym z najoszczędniejszych, najbardziej efektywnych sposobów, dzięki którym uzyskujemy ciepłą wodę użytkową oraz ogrzewamy dom. Zaletami takiej pompy są jej ekologiczność, wygoda korzystania, ponieważ nie potrzebujemy kotłowni ani składu opału, ale przede wszystkim niższe koszty za rachunki. Pompa ciepła pozwala w znacznym stopniu ograniczyć koszty ogrzewania, ponieważ energia, z której korzysta, pochodzi ze źródeł odnawialnych.

Dostępnych jest kilka wariantów tego urządzenia: pompy ciepła gruntowe, powietrzne, wodne i hybrydowe. Wybór rodzaju pompy, którą zainstalujemy, zależy głównie od rozmiaru działki i gruntu, a także strefy klimatycznej, w jakiej mieszkamy.

W przypadku chęci skorzystania z takiego rozwiązania w swoim domu warto zwrócić uwagę na program Moje Ciepło 2022, który wystartował w pierwszym kwartale 2022 roku. Dotyczy on dofinansowania pomp ciepła, które można uzyskać, spełniając odpowiednie warunki: należy być osobą fizyczną, właścicielem lub współwłaścicielem nowych, jednorodzinnych budynków mieszkalnych. W takim przypadku udzielaną formą wsparcia będzie dotacja do 30% kosztów kwalifikowanych projektu, w zależności od tego jaki rodzaj pompy ciepła wybierzemy (powietrzna pompa ciepła – max. 7 000 zł, gruntowa pompa ciepła max. 21 000 zł).

Natomiast montując pompę ciepła wraz z fotowoltaiką, ogrzewanie gospodarstwa domowego może być w pełni darmowe. Korzystając z takiego rozwiązania, sam wytwarzasz prąd i ciepło — niemusisz kupować surowców do ogrzania domu. Pompa ciepła do swojego działania wykorzystuje jednak prąd, aby więc nie ponosić kosztów zużycia energii do jej zasilania, zainstalować należy panele fotowoltaiczne. Dzięki temu inwestycja o wiele szybciej się zwróci i staniesz się niezależny od podwyżek cen prądu, gazu i innych surowców.

Sprawdzony dostawca fotowoltaiki i pomp ciepła – na kogo się zdecydować?

Decydując się na zainstalowanie fotowoltaiki, pomp ciepła i innych instalacji z nimi powiązanych, warto postawić na dobrych wykonawców, którzy wykonają swą pracę fachowo i odpowiedzialnie. Taką gwarancję daje skorzystanie z usług naszej firmy Kampower, specjalizującej się w fotowoltaice.

Fotowoltaika – podzespoły najwyższej jakości

W naszych realizacjach wykorzystujemy wyłącznie sprawdzone produkty najlepszych firm. Jednym z przykładów jest współpraca z firmą SolarEdge. Firma ta jest innowacyjnym producentem falowników, który koncentruje się na optymalizacji na poziomie modułu. Będąc bardzo popularną marką na rynku światowym, oferuje szeroki zakres kompletnych, niezawodnych i opłacalnych produktów.

Kolejną marką falowników, które sobie cenimy, jest powszechnie znana firma Huawei. Jest to największy na świecie dostawca falowników, mający w swojej ofercie szeroką gamę artykułów. Charakteryzują się one innowacyjnością, prostotą i niezawodnością.

Kolejnymi elementami wchodzącymi w skład instalacji fotowoltaicznej są mikroinwertery. Montując fotowoltaikę, korzystamy z oferty firmy Hoymiles, ponieważ jej produkty charakteryzują się wysoką wydajnością, niskim wskaźnikiem awaryjności i jakością premium. Wyróżnia je także bezpieczeństwo, niskie napięcie wejścia DC, praca bez hałasu oraz łatwy montaż i demontaż.

Decydując się na skorzystanie z usług naszej firmy, możesz być pewny, że mikroinwerter zostanie zainstalowany prawidłowo, dzięki czemu wykorzysta wszystkie swoje możliwości.

Pompy ciepła – producenci najlepsi na rynku

Jeżeli chodzi o montaż pomp ciepła Opole, pracujemy na produktach takich marek jak: Stiebel Eltron, Kaisai, Kołton i Panasonic.

Stiebel Eltron to firma zajmująca się pompami ciepła już od ponad 40 lat i wciąż zajmująca czołową pozycję w branży. Oferuje ona wysokowydajne pompy ciepła, które są projektowane i produkowane w Niemczech. Charakteryzują się niezawodnością oraz wysoką jakością. Warto zwrócić również uwagę na produkty innej firmy, z których korzystamy, mianowicie pompy ciepła produkowane przez Kaisai. Brak emisji szkodliwych substancji do otoczenia, bezpieczeństwo użytkowania oraz bezawaryjność sprawiają, że jest to jeden z lepszych wyborów na rynku. Porównywalnie dobrym sprzętem pochwalić się może marka Kołton, której produkty równie często wykorzystujemy w naszej pracy. Jest to polska firma, której pompy ciepła zostały tak zaprojektowane, aby w optymalny sposób pracowały w naszym polskim klimacie.

Jedną z najbardziej znanych marek, które zajmują się produkcją pomp ciepła, jest firma Panasonic. Posiada ona ponad 60-letnie doświadczenie, dzięki czemu jej produkty są długowieczne i praktycznie bezawaryjne. Panasonic jest jednym z przodujących producentów tego sprzętu na świecie.

www.kampower.pl

Materiał informacyjny

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.