Jedynki PiS: Prezes już wybrał kandydatów PiS. Listy wyborcze PiS w woj. śląskim LISTY WYBORCZE PIS

Czytaj dalej
Fot. Piotr Smolinski
Agata Pustułka

Jedynki PiS: Prezes już wybrał kandydatów PiS. Listy wyborcze PiS w woj. śląskim LISTY WYBORCZE PIS

Agata Pustułka

LISTY WYBORCZE PIS: Szybko, skutecznie, w ciągu kilku godzin i bez zbytecznych dyskusji prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński wybrał nazwiska kandydatów do Sejmu i Senatu. W województwie śląskim niespodzianek brak. A szkoda, bo przecież ta partia chce od października rządzić i potrzebuje mądrych ludzi tak bardzo jak nasze pola deszczu.

LISTY WYBORCZE PIS

Wszystkie sondaże dają PiS zwycięstwo w wyborach parlamentarnych. Chyba jednak zwycięstwo niesamodzielne, ale to z pewnością prezes Kaczyński będzie odpowiedzialny za wyłonienie rządu z premierem na czele. Wiadomo, że nie będzie to premier ze Śląska.

Jeśli PiS chce rządzić dłużej, niż dwa lata, jak zdarzyło się poprzednio w przypadku koalicji z Samoobroną i LPR, to musi postawić na fachowców, osoby, dla których emocje są mniej ważne od realnych wyzwań i problemów jakie trzeba rozwiązać. Czy tak będzie?

Listy kandydatów do Sejmu z województwa śląskiego to wypadkowa: kadrowych możliwości, które wielkie niestety nie są (jak także w przypadku PO) oraz partyjnych podjazdowych wojenek.

Z pewnością kontrowersji nie budzi "jedynka" w Katowicach dla posła Grzegorza Tobiszowskiego. Zasłużył na to prestiżowe miejsce. Jest w partii niekwestionowanym autorytetem jeśli chodzi o przemysł węglowy, który będzie, jeśli PiS dojdzie do władzy, najważniejszą sprawą do załatwienia.

Na katowickiej liście PiS, na drugim miejscu, znalazła się - i to wielka, pozytywna niespodzianka - Bożena Borys-Szopa, dziś radna sejmiku, kiedyś minister w kancelarii prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Trzeba przyznać, dobry ruch i dobra decyzja.

Trzecie miejsce dla Michała Wójcika - kiedyś PiS, obecnie Solidarna Polska, bardzo ambitnego radnego sejmiku, ostatnio nieustannego gościa audycji Radia Maryja. Na katowickiej liście jest oczywiście i posłanka Maria Nowak, i radny Piotr Pietrasz, ale także Andrzej Sośnierz, były prezes NFZ i dyrektor Śląskiej Kasy Chorych. Dziwi dość odległe miejsce posła Jerzego Polaczka, ale trudno przypuszczać, by parlamentarzysta z takim dorobkiem, zaangażowaniem i nazwiskiem, nie zdobył mandatu.

"Jedynkę" w Gliwicach zagwarantował sobie Wojciech Szarama, przewodniczący Rady Regionalnej PiS, o którym mówi się w kuluarach, że jest typowany na szefa CBA.

"Dwójką" został obecny poseł Piotr Pyzik, który powinien bardziej w siebie uwierzyć, bo ma duży potencjał.
Sosnowiec to chyba największa porażka PiS. Liderka listy, obecna posłanka Ewa Malik, wicelider obecny poseł Waldemar Andzel. Koniec. Kropka.

W Rybniku, który jest targany wewnątrzpartyjnymi wojenkami, pierwsze miejsca ma senator, wcześniej poseł, Izabela Kloc. Wygrała dla PiS wybory uzupełniające do Senatu i mogła wybrać skąd chce startować.

Po awansie Jadwigi Wiśniewskiej z Częstochowy do Brukseli w "mieście świętej wieży" nie można sobie było wyobrazić lidera innego niż poseł Szymon Giżyński. Tak, czy siak, w tym okręgu PiS może liczyć na cztery mandaty.

Jeśli mówimy o PiS i okręgu bielskim to tak naprawdę możemy mówić tylko o jednej osobie. Poseł Stanisław Szwed, nawet dla oponentów, jest wzorem sumienności i pracowitości (jak w PO poseł z Rybnika Marek Krząkała). Będzie skuteczną lokomotywą bielskiej listy.


*Kontrowersyjna reklama Żytniej to wstyd dla całej branży. Polmos przeprasza
*Pies uratował dziecko od śmierci! Suczka Perełka bohaterką. Oto ona
*Sosnowiec lepszy od Katowic. Ulica Małachowskiego bardziej zabawowa niż Mariacka
*Przepis na leczo SPRAWDZONY I NAJSZYBSZY
*Gdzie jest Basia, która jako dziecko zaginęła 15 lat temu? Rodzice wciąż szukają

Agata Pustułka

Komentarze

41
Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

obywatel

Siemianowice KPINA Z PIS!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Pierwszy macher od KOLESÓW BYŁY PREZYDENT Guzy kandydatem na senatora.
Ijak tu głosować!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Pani Sobczyk a pani mało koryta w mieście!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

psychiatryk

p. pyzik na posla niech pokaze osiagniecia w tej kadecji smiech na sali bardzo duzo zrobil dla okregu w kazdym posiedzeniu zglaszal interpelacje chyba w toszku gdzie ma biuro psychiczny facet z krzywymi zebami szkoda slow

Mark

Trudno, niestety, nie przyznać racji tej miernej "dziennikarce" zwolenniczce RAŚ z propagandowego DZ, a ściślej, z niemieckiej tuby Passauer Press. Prawdą jest, że Borys-Szopa, Pietrasz, Szwed , Tobiszowski , Polaczek, Szarama to lepsi kandydaci PiS. Niestety, zgoda co do kandydatów Zagłębia - są mierni, praktycznie bez pomysłu dla idei rozwoju zaniedbanego Zagłębia, pomimo,że ludzie chętnie głosowali by na dzisiejszą opozycję Zjednoczoną Prawicę. Mają dość lewactwa/ Klepaczów, Górskich, Bańbuł czy Jaskierń - dali temu wyraz w wyborach samorządowych/ Tylko, że Warszawka PiS nie rozumie, że aktualni posłowie PiS w Zagłębiu nic praktycznie nie robią - TRWAJĄ. W czasie konwencji w Katowicach oni już rozlepiali swoje plakaty/ Andzel i Malik/ i dobrali nędzną listę kandydatów, aby broń Boże, nie zaszkodzili sobie. Od kilku lat ubijają lepszych kandydatów. Niech no ktoś zgłosi się do aktywnej pracy na rzecz PiS w regionie, odrzucają ich ! Z obecnych w PiS / niech prezes zobaczy, ze nie ma zupełnie nowych członkówe PiS w Regionie pojmie na czym polega polityka Malik. Wystarczy zapytać tych, którzy z PiS w regionie odeszli / Wydra, Haładus itd/ a wtedy pojmie na czym polega polityka "kadrowa" pani poseł. Niech sprawdzi, jakie to pomysły na rozwój Zagłębia i Sosnowca ma poseł Malik, a przekona się, że żadnych!!!. Może, pomnik, może jakaś uroczystość dla czci /.../. To wszystko za naście lat swojej pracy parlamentarnej!!!. W parlamencie /.../ szkoda mówić. Zupełna plaża. Kiedy Prezes to zauważy! Lojalność. Owszem. Mierny zawsze jest lojalny. Cóż innego by robiła?Tylko, że co z tego mają obywatele Zagłębia.

toefl

Najlepiej jak ja bym był jedynką w moim mieście .
No cóż . W kolejnej kadencji posłowie zderzą się z finansowymi ograniczeniami budżetu i stracą zaufanie u wyborców .
Wtedy będzie kolej na mnie .

OKRĘG NR 32

Sosnowiec to chyba największa porażka PiS. Liderka listy, obecna posłanka Ewa Malik, wicelider obecny poseł Waldemar Andzel. - ONI NIE PRACUJĄ DLA PiS, lecz dla przeciwnika politycznego.
W Sosnowcu powieszono bilbordy (M.IN. JAGIELLOŃSKA): "WYŚLIJ EWĘ NA EMERYTURĘ" - być może chodzi tu o Kopacz ale to hasło należy się EWIE MALIK !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! "WYŚLIJ EWĘ MALIK I ANDZELMA NA EMERYTURĘ" - dziękujemy i przepraszamy za nich - OKRĘG 32

Wyborca

"Sosnowiec to chyba największa porażka PiS. Liderka listy, obecna posłanka Ewa Malik, wicelider obecny poseł Waldemar Andzel." - cytat z artykułu - 100% RACJI. Mamy nadzieję, że inne okręgi tego nie powtórzą, bo to by bardzo źle wróżyło. Jak można dać takim osobom upoważnienie do układania listy, jak w ogóle osoba zainteresowana startem (Malik i Andzel) ma moralne prawo ją sama układać? Wiadomo, że tylko pod siebie, tnąc konkurencję albo wypychając jak najdalej od siebie aby nie ukradły głosów, a wokół siebie same miernoty. Dążyć tak do celu aby wartościowe osoby same zrezygnowały z kandydowania lub cieszyły się i były wdzięczne za miejsca końcowe na liście. Sosnowieccy posłowie postępują według zasad: "my albo nikt", "koniecznie MY i tylko my nawet za cenę porażki całego PiS-u". Dla nich nie liczy się służba i Polska, tylko prywata. MY musimy się dostać, a najlepiej jakby to była dalej opozycja, bo jak będzie nas więcej w tym sosnowieckim okręgu to może pozycję stracimy za 4 lata, a Jarosławowi wytłumaczymy się nasz okręgowy zły wynik wyborczy tym, że my działamy przecież w Czerwonym Zagłębiu. On to zrozumie chłopina i wybaczy. Na dowód tego przedstawimy, że w Czerwonym Zagłębiu działają tylko rozbijacy PiS-u dlatego musimy być czujni i ich eliminować. No Kaczyński przyzna nam rację, bo to już od 12 lat wie, od czasu gdy startujemy i samodzielnie wygrywamy i samodzielnie rządzimy tu i samodzielnie pierniczymy wszystko delikatnie mówiąc. Ale wszytko jest cacy, cacy, a tak to przecież jesteśmy już pod ochroną emerytalną. Tylko bardzo złośliwi nie pozwolą na dotrwać do emerytki, a że w ekipie "LEŚNE DZIATKI" , no cóż: TAKE MAY KLIMAT jak mówiiła nasza krajanka.

miko

Won z Slaska PISdzielska bando,bo was ukryta opcja wykopie Zoliborskie mendy z Wolski

wyborca

Wszędzie te listy wyglądają lepiej, lub gorzej, ale w Sosnowcu to ręce opadają. Przecież to jest najgorszy poseł w województwie ta Malik. Raz dyszala na mownicy nie potrafiąc się wyslowic. Każdy byłby lepszy.

Szw

Jaka lokomotywa z roku na rok Szwed traci to Pięta zyskuje co wybory i on jest sumienny tez może nie nagłasnia się jego akcji jakie robi w Bielku ale warto, by świat usłyszał o jego cieżkiej pracy

Ben

Same "BMW " prezesa czyli Bierny , Mierny ale Wierny I ewentualnie jakiś skundlony Ślonzok .

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.