Jak zawsze matematyka sprawiła uczniom trochę problemów na egzaminie

Czytaj dalej
Fot. Dariusz Bloch
(ea,kr, fi, jch)

Jak zawsze matematyka sprawiła uczniom trochę problemów na egzaminie

(ea,kr, fi, jch)

Mało czasu, trudne zadania z geometrii - na to we wtorek najczęściej narzekała większość ósmoklasistów. Ale byli też uczniowie, którzy uznali egzamin z matematyki za łatwy. W środę - język obcy.

O godz. 10.30 korytarze SP 41 w Bydgoszczy były jeszcze puste. Młodzież, która rozpoczęła egzamin z matematyki o godz. 9 i miała na jego napisanie 100 minut (plus czas na sprawy organizacyjne), rozwiązywała zadania niemal do ostatniej chwili.

O trójkącie i prostokącie

- Przydałoby się więcej czasu - stwierdził Szymon po wyjściu z sali. - Nie zdążyłem zrobić wszystkich zadań otwartych. Trochę stresowałem się tym egzaminem, choć sporo czasu poświęciłem na matematykę w zeszłym tygodniu.

Podobne wrażenia miał Miłosz. - Nie zdążyłem rozwiązać jednego zadania otwartego. Zadania nie były bardzo łatwe, ani też bardzo trudne.

- Gdy zobaczyliśmy test, pomyśleliśmy: o mój Boże! - śmieją się uczniowie klasy 8 c. - Trudne były zadania z geometrii, zwłaszcza jedno, w którym musieliśmy obliczyć wymiary prostokątnej działki, jakie miała ona przed podziałem na trzy części. Kłopotliwe było też zadanie o dniu sportu w szkole.

- Moje przedmioty to chemia, biologia, matematyka w mniejszym stopniu, ale dość dobrze sobie z nią radzę - mówi Adrian. - Rozwiązałem wszystkie zadania. Dużo było zadań zamkniętych, a otwarte były na średnim poziomie. Najwięcej problemów sprawiło mi zadanie z geometrii o trójkącie, z którego zrobiono trapez. Niełatwe było też zadanie z siatką ostrosłupa. Ale ogólnie jestem zadowolony.

Czytaj więcej w dalszej części artykułu.

Pozostało jeszcze 70% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
(ea,kr, fi, jch)

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.