Ekstra
Magazyn
Ekstra Magazyn

Najlepsze teksty z całej Polski, w każdy piątek dla wszystkich prenumeratorów Cyfrowych. Poznaj Ekstra Magazyn

Jacek Międlar: Księża podlegają homopropagandzie. Były ksiądz promował swoją książkę w Kaliszu [ROZMOWA]

Czytaj dalej
Fot. Kornelia Bylińska
Kornelia Bylińska

Jacek Międlar: Księża podlegają homopropagandzie. Były ksiądz promował swoją książkę w Kaliszu [ROZMOWA]

Kornelia Bylińska

Jacek Międlar, były ksiądz, znany ze swoich kontrowersyjnych poglądów i nacjonalistycznych wystąpień, promował w Kaliszu swoją książkę „Moja Walka o prawdę”. Na spotkanie autorskie na Główny Rynek przybyli zarówno jego zwolennicy, jak i przeciwnicy. Na transparentach widniały hasła: „Kalisz miastem wolnym od nacjonalizmu” czy „Patriotyzm to miłość, nacjonalizm to nienawiść”. Próby zakłócenia spotkania opóźniły je o prawie pół godziny.

- Mamy przed ratuszem osobę, która dopiero co wyszła z więzienia. To jest rasista, którego nawet Kościół wyrzucił. Moim obowiązkiem jako kaliszanki jest tu protestować. Nie zgadzam się z tym. Gwarantuje mi to konstytucja, w której jest napisane, że propagowanie nacjonalizmu jest zabronione - usłyszeliśmy pod ratuszem. - Mężczyźni nie powinny wypowiadać się na temat aborcji! Nie może być tak, że dzieci z gwałtu czy dzieci z uszkodzeniem płodu muszą się urodzić! To jest skazywanie kobiety na cierpienia. Nie może być tak, że kobieta musi urodzić dziecko, tylko po to, żeby za chwilę umierało w męczarniach. To jest nieludzkie - to kolejne słowa, jakie padły na rynku.

Burzliwą reakcję wywołała obecność Piotra Rybaka, nacjonalisty, skazanego za spalenie kukły Żyda.

Rozmowa z Jackiem Międlarem

Jacek Międlar: Księża podlegają homopropagandzie. Były ksiądz promował swoją książkę w Kaliszu [ROZMOWA]
Kornelia Bylińska

O czym jest książka „Moja walka o prawdę”?
Książka jest konfrontacją z prawdą, moimi decyzjami. Podsumowaniem tego, co działo się w moim życiu przez te wszystkie lata.

Jakie kwestie porusza Pan w swojej książce?
Poruszam kwestie relacji polsko-żydowskich, które są zakłamywane od lat. Zwłaszcza od lat 70. XX w. Kolejna sprawa to homolobby w Kościele katolickim. Jak rzeczywiście wygląda polityka personalna. Zastanawiam się, czym w istocie jest pokora i posłuszeństwo, ponieważ te dwa pojęcia są mocno zakłamywane. Doskonale wiemy, że prawda działa destrukcyjnie na kłamstwo, działa destrukcyjnie na relatywne wartości, którymi próbuje się nas zasypać. Tak to już jest, że temu kto głosi prawdę, próbuje się wcisnąć kit, że jest nazistą, głosicielem nienawiści.

W dalszej części rozmowy:

 • Kto zdaniem Jacka Międlara otacza papieża?
 • Co były ksiądz myśli o karze śmierci?
 • Dlaczego Jacek Międlar wydał książkę?
Pozostało jeszcze 61% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

  już od
  2,46
  /dzień
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące wycofania zgody znajdziesz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Kornelia Bylińska

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.dziennikbaltycki.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2018 Polska Press Sp. z o.o.