Jacek Jaśkowiak ogłasza program wyborczy: „Nie będzie fajerwerków. Będzie pot, łzy i ciężka praca”

Czytaj dalej
Fot. Waldemar Wyelgalski
Nicole Młodziejewska

Jacek Jaśkowiak ogłasza program wyborczy: „Nie będzie fajerwerków. Będzie pot, łzy i ciężka praca”

Nicole Młodziejewska

W piątek prezydent Jacek Jaśkowiak przedstawił swój program wyborczy. Hasło jego kampanii brzmi: „Poznań - kierunek Europa”. Prezydent planuje kontynuować dotychczasowe działania, by finalnie Poznań znalazł się w czołówce miast europejskich.

– Będę stawiał dalej na to, co robiłem od lat. Będziemy słuchać obywateli, będziemy robili to wszystko, co robią miasta europejskie

- zapewnia Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania.

I dodaje: – Zawsze w przypadku miast ma miejsce jakaś rywalizacja. My nie chcemy rywalizować w zakresie komfortu życia i rozwiązań z Gdańskiem, Krakowem czy Wrocławiem. My chcemy rywalizować już z tymi najlepszymi miastami europejskimi i zakładamy, że w ciągu pięciu lat uda nam się to zrobić.

Jacek Jaśkowiak ogłasza program wyborczy: „Nie będzie fajerwerków. Będzie pot, łzy i ciężka praca”
Nicole Młodziejewska – Nie będę przekonywał poznaniaków do siebie obietnicami metra, nowych stadionów, inwestycji za miliard lub dwa – mówił podczas piątkowej konferencji Jacek Jaśkowiak.

Prezydent podkreśla, że chce, by Poznań był miastem nowoczesnym i obywatelskim. Zapowiada kolejne remonty torowisk, zakup nowych autobusów i tramwajów, remont kamienic. Jak mówi, zadba również o tych, którzy radzą sobie najsłabiej.

Zobacz też: Co obiecują kandydaci na prezydenta Poznania?

– Będziemy budować mieszkania socjalne czy też uzupełniać rynek deweloperski przez budowę nowych mieszkań komunalnych. To wszystko, co robiliśmy do tej pory będziemy robić szybciej i sprawniej - zaznacza.

Jacek Jaśkowiak pełni urząd prezydenta Poznania od 2014 roku. Tegoroczne wybory, to w jego przypadku bardziej obrona dotychczasowego tytułu.

– Ja przede wszystkim sprawuje urząd. Nie mam takiej sytuacji, jaką mają inni kandydaci, którzy muszą pokazać swój pomysł na Poznań, pokazać to jakimiś osiągnięciami z przeszłości. Ja mogę pokazać to, co zrobiliśmy już teraz. Dla mnie praca w zakresie kampanii wyborczej będzie pracą dodatkową. Będę koncentrował się na pracy dla Poznania, nawet jeżeli będzie to kosztem kampanii – mówi prezydent.

Jacek Jaśkowiak podkreśla również, że będzie brał udział w debatach. Ale z jednym zastrzeżeniem.

– Zadeklarowałem, że w telewizji publicznej nie będę brał udziału w debatach z uwagi na to, że w tej chwili to, co robi telewizja publiczna jest zaprzeczeniem dziennikarstwa. To maszyna propagandowa rządzącej partii. Wobec tego z taką telewizją i z takimi dziennikarzami nie będę uczestniczyć w debatach, bo to nie będzie debata. To będzie farsa debaty

- komentuje.

Jaśkowiak walczy o drugą kadencję jako przedstawiciel Koalicji Obywatelskiej, czyli Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej.
– Jesteśmy dosyć dobrze zgraną drużyną, gdybym miał użyć analogii piłkarskiej. I każdy zna swoje miejsce w tym zespole, każdy wie, co ma robić. Mamy też dobrego trenera. A gdybym miał użyć analogii z tego sportu, który kocham najbardziej, to mam naprawdę świetne zaplecze w narożniku – podkreśla J. Jaśkowiak.

Jak sam mówi, koalicja powstało, ponieważ w dzisiejszych czasach należy szukać wspólnych mianowników, a nie prowadzić do kolejnych podziałów.

– Cieszę się, że jesteśmy wzmocnieni właśnie tymi wszystkimi osobami, które są w Nowoczesnej aktywne, że potrafimy wspólnie wypracować kompromisy, bo to jest zawsze ważne, a nie takie stawianie na swoim. Mogę obiecać, że jeżeli wygram te wybory, to nie będzie fajerwerków. Będzie pot, łzy i ciężka praca tych, którzy ze mną będą chcieli zmienić Poznań na lepsze.

W piątek przedstawiono również kandydatów do rady miasta. Liderami list Koalicji Obywatelskiej będą: Katarzyna Kierzek - Koperska, Małgorzata Dudzic - Biskupska, Marek Sternalski, Mariusz Wiśniewski, Grzegorz Ganowicz i Jacek Jaśkowiak.

Nicole Młodziejewska

Komentarze

4
Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Autor

Przepraszam ale czegoś tu nie rozumiem.Prezydent Poznania nie ma ochoty uczestniczyc w debatach prezydenckich? Ma ochote biegać z kolorowymi chorągiewkami albo popisywac sie sparingami bokserskimi?Czy to poważne traktowanie Poznaniaków?Pan przegrasz te wybory koncertowo panie Jaśkowiak.

Autor

Czy Pan Prezydent unikając debat unika także trudnych pytañ?

Autor

Niech obieca ze jego zastepcy przestana krecic lody

gosia.ps

Teraz zacznie słuchać mieszkańców ? Panie Prezydencie dlaczego nie odpowiedział Pan na protest mieszkańców na ul. Zagonowej Winogrady w sprawie likwidacji możliwości parkowania samochodów ? protest podpisało ok 80 osób.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.