Innowacyjne projekty prosto z Gdyni. Miksują rzeczywistość i zmieniają twarze

Czytaj dalej
Fot. materiały VR Visio
Szymon Szadurski

Innowacyjne projekty prosto z Gdyni. Miksują rzeczywistość i zmieniają twarze

Szymon Szadurski

Pomysły VR Visio zagościły przy okazji „Talent show” w Chinach i w notatnikach producentów filmowych. Firma wkracza ze swoimi innowacyjnymi projektami na rynek międzynarodowy. To kolejny sukces konstruktorów z Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego w Gdyni.

Firmy z Pomorskiego Parku Naukowo - Technologicznego, prezentujące kolejne, rewolucyjne wynalazki, stają się dla Gdyni powodem do coraz większej dumy. Tym razem głośno zrobiło się o specjalistach z VR Visio, którzy w krótkim czasie zanotowali pasmo sukcesów. Jeden z ich wynalazków podbija chiński rynek. Kolejnym już interesują się producenci filmowi.

Innowacyjne projekty prosto z Gdyni. Miksują rzeczywistość i zmieniają twarze
materiały VR Visio

Właściciele VR Visio nawiązali ostatnio współpracę z TV Hunan, jedną z największych stacji telewizji satelitarnej w Chinach. Stworzone przez nich wizualizacje pojawiły się w muzycznym talent show „Super Girl”, odpowiedniku polskiego „Idola”. Powstały one przy zastosowaniu opracowanej przez VR Visio techniki Face Mapping, odmiany video artu. W tym wypadku zabieg polegał na nanoszeniu dwuwymiarowych projekcji na trójwymiarowe modele, jakimi były twarze uczestników programu. Pozwoliło to na wirtualną zmianę ich wyglądu. Dzięki temu widzowie jednego z najpopularniejszych programów w Chinach, finał którego oglądało aż 400 mln osób, widzieli na scenie młode kobiety z twarzą robota, tygrysa, czy gejszy.

Był to nie pierwszy, międzynarodowy sukces VR Visio. Wcześniej firma zrealizowała kampanię reklamową w formie 360-stopniowego filmu dla Cadillaca, luksusowej marki samochodów ze Stanów Zjednoczonych.

- Od początku działalności kładziemy duży nacisk na współpracę z zagranicznymi klientami - podkreśla Paweł Łaźniak z VR Visio. - Specyfika tego rynku wymaga długotrwałego budowania relacji. Dzięki konsekwencji nawiązaliśmy dobry kontakt z producentami programu „Super Girl”, którzy byli pod dużym wrażeniem naszych prac. Mimo bardzo krótkiego terminu do końca projektu, po namowach klienta postanowiliśmy zebrać wszystkie siły i stworzyć rozwiązanie, które uświetni finał serii.

Specjaliści z VR Visio pochwalili się też niedawno otwarciem w budynku PPNT przy al. Zwycięstwa pierwszego, europejskiego studia zmiksowanej rzeczywistości, które pozwala „przenieść” aktorów i prezenterów w dowolną, trójwymiarową przestrzeń.

To kolejny, rewolucyjny wynalazek. Nic więc dziwnego, że tym projektem już interesują się producenci filmowi z kraju i zagranicy. Chodzi nie tylko o produkcje reklamowe. W innowacyjnym studio odtwarzać można efekty specjalne do filmów. W budynku przy al. Zwycięstwa istnieje możliwość, aby bez najmniejszego problemu urządzić wirtualną scenerię, znaną choćby z produkcji „Gwiezdne wojny”. Równie dobrze można też zaaranżować wygląd bezludnej, tropikalnej wyspy, pola bitwy i różnego rodzaju plenerów.

Niewykluczone, że w przyszłości, dzięki działalności VR Visio, doczekamy się wizyty w Gdyni znanych reżyserów, czy producentów teledysków.

Szymon Szadurski

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.