not. Ewa Andruszkiewicz

Iluminacje w Parku Oliwskim. Liczba zwiedzających to argument za organizacją takich wydarzeń

Iluminacje w Parku Oliwskim. Liczba zwiedzających to argument za organizacją takich wydarzeń Fot. Archiwum
not. Ewa Andruszkiewicz

Paweł Buczyński z Fundacji Gdańskiej, o tym dlaczego montaż iluminacji w Parku Oliwskim był dobrym pomysłem.

Projekt iluminacji parku oliwskiego to wielki sukces frekwencyjny i wizerunkowy dla Gdańska i Oliwy. Liczba osób oraz pozytywne opinie zwiedzających to najważniejszy wskaźnik i argument za realizacją takich przedsięwzięć w przyszłości. Oczywiście nie udało się ustrzec przed pewnymi negatywnymi skutkami, ale jesteśmy silniejsi o doświadczenia, które pozwolą wyeliminować słabe strony projektu.

Zrealizowane przez nas działanie wpisało się idealnie w magię świąt. Iluminacja przyczyniła się do spędzenia czasu w rodzinnej atmosferze w jednym z najładniejszych parków w mieście. Cieszymy się, że gdańszczanie, gdańszczanki, Pomorzanie zechcieli odwiedzić park - co z pewnością w przyszłości wpłynie na frekwencję w okresie, kiedy prezentuje on swoje naturalne walory. To atrakcja dostępna dla każdego i bardzo uniwersalna ze względu na odbiorcę - powoduje radość u dzieci i dorosłych. Miasta na całym świecie standardowo prowadzą takie działania, w tym roku Gdańsk dołączył do tego grona, z czego powinniśmy być wszyscy dumni.

Jesteśmy dalecy od zakazywania i limitowania możliwości korzystania z przestrzeni publicznej. Park oliwski jest dobrem wszystkich mieszkańców, a 240 godzin takiej atrakcji w ciągu całego roku nie zaburza funkcji tego miejsca jako zabytku.

Not. Ewa Andruszkiewicz

not. Ewa Andruszkiewicz

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.