Historyczny gol Kosowa

Czytaj dalej
Dariusz [email protected]

Efektowny oficjalny debiut Julena Lopetegui jako selekcjonera Hiszpanii. Przerwany mecz w Albanii. Gareth Bale strzela i Walia wygrywa.

Wyniki

grupa D: Gruzja - Austria 1:2 (0:2), Ananidze (78) - Hinteregger (16), Janko (42); Serbia - Irlandia 2:2 (0:1), Kostić (62), Tadić (69 - karny) - Hendrick (3), Murphy (81); Walia - Mołdawia 4:0 (2:0), Vokes (38), Allen (44), Bale (51, 90 - karny);
grupa G: Izrael - Włochy 1:3 (1:2), Ben Haim (35) - Pelle (14), Candreva (31 - karny), Immobile (83); Hiszpania - Liechtenstein 8:0 (1:0), Costa (10, 66), Roberto (55), Silva (59, 90), Vitolo (60), Morata (82, 83); Albania - Macedonia 2:! (1:0), Sadiku (8), Balaj (89) - Alioski (51);
grupa I: Chorwacja - Turcja 1:1 (1:1), Rakitić (44) - Calhanoglu (45); Ukraina - Islandia 1:1 (1:1), Jarmolenko (41) - Finnbogason (6); Finlandia - Kosowo 1:1 (1:0), Arajuuri (18) - V. Berisha (60 - karny).

W reprezentacjach Hiszpanii, Włoch i Ukrainy po finałach mistrzostw Europy nastąpiła zmiana na trenerskich ławkach.

Julen Lopetegui, który zastąpił Vincente Del Bossque, zanotował efektowny debiut w meczu o punkty. Jednak inaczej być nie mogło, bo rywalami Hiszpanów był Liechtenstein. „La Furia Roja” wygrała aż 8:0, ale do 55. minuty prowadziła zaledwie 1:0. Jednak prawdziwy test będzie czekał Hiszpanię w meczu z Włochami.

Italię, po odejściu Antonio Conte do Chelsea, po raz pierwszy poprowadził w meczu o punkty Giampiero Ventura. Pod jego wodzą Włosi ograli na wyjeździe Izrael 3:1, chociaż przez ponad półgodziny grali w osłabieniu, po tym jak za dwie żółte kartki boisko musiał opuścić Giorgio Chiellini.

Mecz Albania - Macedonia został przerwany w 75. minucie z powodu obfitych opadów deszczu przy stanie 1:1. W dokończonym meczu Bekim Balaj dał wygraną Albańczykom.

Dobrą dyspozycję z Euro 2016 potwierdzili Walijczycy, którzy pewnie pokonali Mołdawię 4:0. Dwa gole i asystę zaliczył Gareth Bale.

Ciekawe spotkanie Chorwacji z Turcją poprowadził Szymon Marciniak. Turkom połowicznie udał się rewanż za porażkę z Euro, bo zremisowali 1:1.

Jako selekcjoner Ukrainy debiutował Andriej Szewczenko. Jego podopieczni zremisowali z Islandią 1:1, a mogli wygrać, ale Jewhen Konopljanka zmarnował rzut karny.

Historyczny mecz w Turku. Finlandia podejmowała Kosowo, dla którego to był pierwszy mecz o punkty, zakończony remisem i strzelonym golem.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.