Gra na zmęczenie przeciwnika. Niepełnosprawnych protestujących w Sejmie ubywa: z grona 16 zostało 9 osób. Władza czeka dalej...

Czytaj dalej
Fot. Bartek Syta
Małgorzata Oberlan

Gra na zmęczenie przeciwnika. Niepełnosprawnych protestujących w Sejmie ubywa: z grona 16 zostało 9 osób. Władza czeka dalej...

Małgorzata Oberlan

Wytrzymamy - zapewnia Iwona Hartwich z Torunia, która w Sejmie protestuje wraz z niepełnosprawnym synem Jakubem. Rzecz idzie o 500 zł w gotówce, których rząd uparcie odmawia.

Codziennie aktualizują „kalendarz hańby”. Dziś to już 35. dzień protestu w Sejmie. Za poprzedniej ekipy rządzącej protest trwał 17 dni. Ile jeszcze potrwa ta okupacja? „Wytrzymamy” - mówi Iwona Hartwich z Toruniu, zaprawiona w bojach. Nie wyklucza zadomowienia się w parlamencie w czasie wakacji. Ale grono protestujących skurczyło się już z 16 do 9 osób. Nie wolno zapominać, że to protestują osoby niepełnosprawne. A ich rodzice, z racji opiekuńczych obowiązków i codzinnego stresu, też narażają swoje zdrowie. Zresztą, przynajmniej dwie interwencje medyczne dotyczące rodziców już były. Protestujący odnotowali je na swoich Facebookach.

W tekście przeczytasz m.in.: "35 dzień protestu to walka nie tylko o pieniądze, ale i godność. Dorośli niepełnosprawni i ich opiekunowie nie chcą pomocy rzeczowej. Chcą 500 zł dodatku rehabilitacyjnego w gotówce. Są skłonni iść na kompromis i rozłożyć tę kwotę w czasie, tak by do owych 500 zł dojść w styczniu 2020 roku. Grunt, by była gotówka. Tak, aby jej odbiorca mógł sam decydować, na co wydać pieniądze"

Pozostało jeszcze 79% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Małgorzata Oberlan

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.dziennikbaltycki.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2022 Polska Press Sp. z o.o.