Gotowi na superatrakcje? Startuje sezon w parkach!

Czytaj dalej
Fot. Pixabay
Jakub Nowak

Gotowi na superatrakcje? Startuje sezon w parkach!

Jakub Nowak

Strefa kibica, kino letnie, park linowy, nowe zwierzęta w minizoo, a także... kosmiczne pojazdy dla dzieci. Tyle atrakcji szykuje się nam już w tym roku.

- Na razie czekamy na ładną pogodę. Jak tylko do nas zawita na stałe, to będzie się tutaj działo... - zapowiada Marcin Walasek z nowosolskiej firmy Malpol, komentując tegoroczne plany odnośnie nowych atrakcji w Wodnym Świecie i sąsiadującym z nim Parku Krasnala. W tym roku w planach jest m.in. uruchomienie strefy kibica, dzięki której będziemy mogli „pod chmurką” oglądać tegoroczne mecze Mistrzostw Europy w piłce nożnej.

Dla dzieci z kolei przygotowano z kolei fantastyczne nowe urządzenia, m.in. ciuchcię, czy... kosmiczne pojazdy.

Niedaleko plaży w Wodnym Świecie stanąć ma w tym roku także kino letnie, a w pobliskim Parku Krasnala już można podziwiać nowe zwierzęta w minizoo. - Kupiliśmy niedawno lamy i strusie, w planach są także lemury - przyznaje nam M. Walasek. Warto zaznaczyć, że wyczyszczona przed nowym sezonem została już także plaża i staw w Wodnym Świecie. Jeśli pojawi się tutaj ratownik, to już niedługo będziemy mogli się tu bezpiecznie pluskać.

To oczywiście nie wszystko, co czeka nas w tym roku

W lasku pomiędzy pierwszą i drugą częścią Parku Krasnala rozpocznie się niedługo budowa parku linowego. - Prace powinny ruszyć już w maju - przyznaje Ewa Batko, rzecznik magistratu. Cały czas trwają również roboty związane z ukończeniem wielkiego wodospadu, który powstaje przy Parku Krasnala II. Jak się dowiedzieliśmy, kolejne roboty zakładają m.in. wejście na... Kaczą Górkę. W planach jest bowiem stworzenie tam miejsca dla rolkarzy. Mało? Tereny wokół alei Wolności już niedługo powiększą się o restaurację. Według informacji przedstawianych przez władze Nowej Soli, część gastronomiczna budowanego tutaj hotelu być może zostanie uruchomiona jeszcze przed Świętem Solan...

Jakub Nowak

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.