Mateusz Tkarski

Gastronomiczne i usługowe zagłębie w nowym biurowcu Alchemii

Na parterze Argonu funkcjonować będą m.in. Starbucks, piekarnio-kawiarnia Gorąco Polecam Nowakowski czy restauracja Subway, Sugoi Sushi oraz Alchemia Fot. materiały prasowe Na parterze Argonu funkcjonować będą m.in. Starbucks, piekarnio-kawiarnia Gorąco Polecam Nowakowski czy restauracja Subway, Sugoi Sushi oraz Alchemia Wina i pizzeria Pasta&Basta
Mateusz Tkarski

W najnowszym budynku gdańskiego kompleksu Alchemia znajdzie się kilkanaście lokali gastronomicznych i usługowych.

Budynek Argon powstający w ramach III etapu realizacji kompleksu Alchemia w Gdańsku jest już na ukończeniu. Część usługowo-handlowa już niedługo zapełni się najemcami. Na parterze budynku Argon, na łącznej powierzchni blisko 1700 m kw. funkcjonować będzie 11 różnych podmiotów. Diametralnie zwiększy się oferta gastronomiczna całego kompleksu.

- Kończymy komercjalizację części usługowo-handlowej znajdującej się na parterze budynku Argon. Funkcjonować będzie tam 11 różnych podmiotów, zarówno popularne marki, jak i autorskie koncepty gastronomiczne, dzięki czemu znacznie poszerzona zostanie oferta w tym zakresie. Jej uzupełnieniem będą punkt handlowy i placówka banku - mówi Marcin Piątkowski, dyrektor ds. komercjalizacji w firmie Torus.

Będzie można zajrzeć do kawiarni, piekarni cukierni, pójść na sushi, na pizzę czy napić się wina albo wyciskanych na miejscu soków. Lokale będą oferować śniadania, przekąski, obiady.

Różnorodne lokale usługowo-handlowe kreować mają życie pasażu (między III i planowanym IV etapem Alchemii), w którym znajdą się też elementy małej architektury. Pierwsze punkty otwarte zostaną już we wrześniu, bezpośrednio po uzyskaniu pozwolenia na użytkowanie budynku.

Usługi pojawiały się także we wcześniejszych etapach Alchemii, z wyraźną jednak dominacją tych o charakterze rekreacyjno-sportowym. W ramach pierwszego etapu (na powierzchni 4700 m kw.) uruchomione zostało największe w Trójmieście, ogólnodostępne centrum rekreacyjno-sportowe, w którym funkcjonuje m.in. kompleks basenów z saunami (Aquastacja), siłownia i klub fitness oraz hala sportowa (Sportstacja). Ponadto powstały też kawiarnia oraz dwupoziomowe bistro pełniące w ciągu dnia funkcję kantyny. W ramach II etapu Alchemii otwarto natomiast salon fryzjersko-kosmetyczny oraz kawiarnię.

Mateusz Tkarski

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.