Flexiform Day w Gdańsku. Videorewolucja w internecie [ZDJĘCIA, WIDEO]

Czytaj dalej
Fot. Piotr Hukało
red.

Flexiform Day w Gdańsku. Videorewolucja w internecie [ZDJĘCIA, WIDEO]

red.

Jak wygląda dziś video marketing w internecie? Jak skutecznie komunikować się w biznesie za pomocą video? Jakich używać narzędzi, żeby praca z video była łatwa, lekka, przyjemna, ale przede wszystkim szybka i skuteczna? O videorewolucji rozmawialiśmy w piątek podczas konferencji Flexiform Day, która odbyła się w piątek, 3 marca w Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku.

Rewolucja wideo w internecie była tematem pierwszej konferencji Flexiform Day, zorganizowanej wczoraj w Gdańsku przez nasze wydawnictwo. Warsztaty te dedykowaliśmy pomorskim przedsiębiorcom, samorządowcom i marketerom, którzy pragną poszerzać swoją wiedzę i kompetencje w zakresie komunikacji z odbiorcą.

Uczestnicy konferencji mogli skonfrontować swoje doświadczenia dotyczące marketingu wideo, nowoczesnych narzędzi multimedialnych, skutecznej komunikacji za pomocą wideo oraz wykorzystywania social media do promocji własnych działań z doświadczeniem ekspertów z branży.

Piątkowa konferencja dla praktyków marketingu stanowi preludium do cyklicznych spotkań i warsztatów, podczas których rozmawiać będziemy o najnowszych trendach w rozwoju internetu, wideo oraz o możliwościach, jakie dają nam nowe rozwiązania technologiczne.

- Tworząc wideo, musimy pamiętać, kto jest naszym odbiorcą i kto jest naszym potencjalnym klientem - podkreślał Wacek Wykrytowicz, prezes zarządu agencji TRULY. - Jeden będzie musiał robić bardzo profesjonalne materiały wideo, drugi zupełnie odwrotnie. Najważniejsze to pokazać produkt, który się sprzedaje, jego cechy, które rozwiążą potrzeby użytkowników - tłumaczył.

Eksperci przedstawili także najnowsze trendy w marketingu wideo. Nie zabrakło informacji dotyczących sposobów promocji wideo w sieci, realizacji kampanii za pomocą wideo. Niezwykle cenne okazały się przykłady wpadek marketingowych, udziału blogerów i celebrytów w promocji marki czy złego dookreślenia grupy odbiorców.

- Jeżeli wideo będzie wartościowe dla użytkowników, jest szansa na to, że oni sami będą dzielić się tą treścią na portalach społecznościowych czy komunikatorach - mówi Marcin Kuczera, trener Internetowych Rewolucji.

W przerwach między wykładami można było wypróbować funkcje Mobilnego Studia Wideo oraz sprawdzić, jak działa w praktyce wideo 360.

(wideo: Szymon Szewczyk)

O tym, jak skutecznie komunikować się w biznesie za pomocą video opowiadał Wacek Wykrytowicz, prezes zarządu agencji TRULY.


4 razy więcej ludzi woli obejrzeć video o produkcie niż o nim przeczytać

(Badanie Animoto.com)

Jak skutecznie komunikować się w biznesie? Mówi Wacek Wykrytowicz #flexiform #flexiformday #flexiformgdańsk #gdańsk

Post udostępniony przez Dziennik Bałtycki (@dziennikbaltycki)

Wacek Wykrytowicz prezentował w foyer, jak ciekawie wykorzystać wideo 360. Goście mogli także sprawdzić możliwości Mobilnego Studia Wideo.

***

Prezentacja Marcina Kuczery: "Google (i nie tylko) dla biznesu"

Testujemy Mobilne Studio Wideo.

Doradzamy wraz z @kasiahelasia na konferencji #FlexiformDay @dziennikbaltycki #ilovegdn #igersgdansk #coommunications #diploamcy

Post udostępniony przez Monika Bogdanowicz (@odnowa)

***

Na Wasze zdjęcia i filmy czekamy pod adresem internet@prasa.gda.pl! Zdjęcia w social media oznaczajcie #flexiformgdańsk

Już za chwileczkę ruszamy... sporo nas! #flexiform #flexiformgdańsk #dziennikbałtycki

Post udostępniony przez Dziennik Bałtycki (@dziennikbaltycki)

Sala i foyer powoli się zapełniają. Dzisiejsze spotkanie to także możliwość zobaczenia naszego Mobilnego Studia Wideo oraz wypróbowanie jego możliwości.

My już przygotowani... #flexiformgdańsk #gdańsk #konferencja

Post udostępniony przez Dziennik Bałtycki (@dziennikbaltycki)

Flexiform Day to cykl konferencji i warsztatów organizowanych przez Biuro Reklamy Polska Press Grupy, poświęconych najnowszym trendom i rozwiązaniom wykorzystywanym w komunikacji marketingowej. Spotkanie dedykujemy praktykom marketingu z pomorskich firm, którzy chcą poszerzać i uporządkować swoją wiedzę z zakresu komunikacji marketingowej.

flexiformdays.pl

PROGRAM:

9.00 – 10.00 - rejestracja uczestników
10:00 - 10:15 - powitanie gości
10.15 – 11.15 - Google (i nie tylko) dla biznesu. Trener internetowych rewolucji
11.15 – 12.00 - Jak skutecznie komunikować się w biznesie za pomocą video, Wacek Wykrytowicz, Prezes zarządu agencji TRULY
12.00 – 12.30 - przerwa kawowa
12.30 – 13.15 - Twitter – Live Connection to Business, Kamil Sołoducha, senior account executive w 140 Media Agency
13.15 – 14.15 - Video w przekazie mediowym content marketingu - Patrycja Kłos, kierownik online, Kinga Mielnicka kierownik sprzedaży internetowej
14.15 – 14.30 - Wręczenie nagród dla uczestników

red.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.dziennikbaltycki.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2020 Polska Press Sp. z o.o.