Ferie z dobrą książką [POLECAMY TYTUŁY]

Czytaj dalej
Fot. Archiwum NM
Gabriela Pewińska

Ferie z dobrą książką [POLECAMY TYTUŁY]

Gabriela Pewińska

Książka to bardzo dobry pomysł na ferie, o czym zapewniają dziennikarze „Dziennika Bałtyckiego”, polecając lektury na czas wolny.

Niby banał, ale warto o tym przypominać, książka jest jak podróż, przeniesie nas w najbardziej odległe światy... Dziś dziennikarze „Dziennika Bałtyckiego” polecają starszym i młodszym dzieciom na czas ferii, i nie tylko, ulubione lektury swoich dzieci i te własne, sprzed lat oraz najnowsze. Zachęcają do czytania, podpowiadają, co przygotowały na ferie trójmiejskie biblioteki.

„Werónka w przedszkolu” - poleca Marek Adamkowicz

Książeczka Aleksandry i Dariusza Majkowskich nawiązuje do popularnej przed laty serii „Poczytaj mi mamo”. To krótka, napisana przystępnym językiem (po kaszubsku i polsku!) opowieść o dziewczynce, która po raz pierwszy idzie do przedszkola. Publikacja oparta została na doświadczeniach dzieci autorów i ma pomóc maluchom wejść w nowy etap życia. Przydatna jest w nauce języka kaszubskiego także dla starszych dzieci.

Ferie z dobrą książką [POLECAMY TYTUŁY]

„PAX” - poleca Grażyna Antoniewicz

Wzruszająca, ale nie sentymentalna historia chłopca i lisa, którzy wskoczyliby za sobą w ogień, napisana przez Sarę Penny Packer. Odkąd Peter uratował osieroconego liska, on i Pax są nierozłączni. Rozdziela ich jednak wojna, więc rozpoczynają się pełne emocji i napięcia wydarzenia. Recenzenci pisali... „to książka, która jest jak Pax na wpół dzika i absolutnie piękna”. Arcydzieło na miarę „Małego Księcia”.

Ferie z dobrą książką [POLECAMY TYTUŁY]

„Nela na kole podbiegunowym“- poleca Monika Jankowska

Nela to najmłodsza reporterka na świecie. Zaczęła podróżować w wieku pięciu lat - odwiedziła już m.in. Zanzibar, Filipiny, Wietnam czy Dominikanę. Teraz ma lat jedenaście i wydała swoją szóstą książkę. Tym razem zabiera dzieci w podróż na koło podbiegunowe. Razem z nią pojedziemy w psim zaprzęgu, spotkamy maskonury i poszukamy niedźwiedzia polarnego. Zimne kraje to nowy kierunek podróży Neli.

Ferie z dobrą książką [POLECAMY TYTUŁY]

„Pięcioro dzieci i coś” - poleca Mariusz Leśniewski

Edith Nesbit to klasyk literatury dla dzieci. Jest autorką popularnego cyklu, w skład którego wchodzą: „Pięcioro dzieci i coś”, „Feniks i dywan” oraz „Historia amuletu”. Zwyczajne dzieci - Cyryl, Robert, Antea, Janeczka i... Baranek - przeżywają serię przygód za sprawą magicznych osób i przedmiotów. Dzieci mogą podróżować do przyszłości i przeszłości. Książka ma wielką zaletą - pokazuje, jak ważne w życiu są przyjaźń i zaufanie.

Ferie z dobrą książką [POLECAMY TYTUŁY]
Gabriela Pewińska

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.