Ekstra
Magazyn
Ekstra Magazyn

Najlepsze teksty z całej Polski, w każdy piątek dla wszystkich prenumeratorów Cyfrowych. Poznaj Ekstra Magazyn

Fałszywi policjanci wyłudzili ponad 300 tys. złotych

Czytaj dalej
Fot. archiwum
Joanna Krężelewska

Fałszywi policjanci wyłudzili ponad 300 tys. złotych

Joanna Krężelewska

- Pani Eleonora, żeby przeżyć, musiała pożyczać pieniądze. Straciła wszystkie oszczędności i nie miała na chleb! - podkreślił w mowie końcowej prokurator Tomasz Bodo. Jego słów słuchało czterech oskarżonych o wyłudzenia metodą „na policjanta”. Oszukani seniorzy stracili od 50 do 120 tys. złotych.

W Sądzie Okręgowym w Koszalinie zakończył się proces w sprawie przestępstw, których sprawcy bezlitośnie wykorzystują starsze osoby. 24-letni Norbert P. i 30-letni Damian M. stanęli pod zarzutem uczestnictwa w zorganizowanej grupie, mającej na celu wyłudzenie mienia przez podszywanie się pod policjanta Centralnego Biura Śledczego i wyłudzenie pieniędzy pod pozorem prowadzenia czynności operacyjnych.

Pozostało jeszcze 65% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Joanna Krężelewska

Rocznik 1983. Urodzona w dniu, kiedy Polska w meczu eliminacyjnym do Mistrzostw Europy zremisowała z ZSRR 1:1. Absolwentka Wydziału Nauk Historycznych na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Od 2006 roku dziennikarka „Głosu Pomorza”, dziś „Głosu Koszalińskiego”. Na łamach dziennika relacjonuje przebieg procesów sądowych w sprawach karnych. Pisze o kulturze, sprawdza, co dzieje się w gminie Sianów i gminie Karlino. Na gk24.pl prowadzi magazyn poświęcony kulturze. Autorka książki „Historia pisana zbrodnią”, poświęconej najgłośniejszym procesom sądowym w sprawach karnych, które toczyły się przed koszalińskim sądem po II wojnie światowej. Nałogowo czyta, szczególnie kryminały i przepisy kulinarne. Uwielbia podróże, żeglowanie, wycieczki rowerowe, las i mokry nos swojego psa Stefana.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.dziennikbaltycki.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.