Eliza Gniewek-Juszczak

Eurowybory 2019. Z czego dumni są nasi obecni europarlamentarzyści?

Obecni europosłowie z okręgu nr 13 (woj. lubuskie i zachodniopomorskie) Dariusz Rosati, Czesław Hoc i Bogusław Liberadzki. Fot. Arch. Polska Press Obecni europosłowie z okręgu nr 13 (woj. lubuskie i zachodniopomorskie) Dariusz Rosati, Czesław Hoc i Bogusław Liberadzki.
Eliza Gniewek-Juszczak

W niedzielę, 26 maja wybory do Parlamentu Europejskiego. Obecni europosłowie podkreślają, że w PE podejmowane są tematy, które dotyczą Lubuszan na co dzień. Mówią też, z czego szczególnie są dumni, co udało się zrobić dla naszego regionu dzięki pracy europarlamentu.

O tym, jak ważne są wybory do Parlamentu Europejskiego, zapewnia Piotr Wolski, attache prasowy z Biura Informacyjnego Parlamentu Europejskiego w Polsce.

– Frekwencja w wyborach PE jest rzeczywiście dosyć niska, mniej więcej od kilku lat utrzymuje się na podobnym poziomie, w Polsce jest w granicach dwudziestu paru procent – przyznaje Piotr Wolski. – Trzeba przyłożyć właściwą rzeczy miarę. Te wybory są naprawdę ważne, choćby ze względu na gorącą debatę o tym, w którym kierunku Europa powinna pójść. Polacy mają na to wpływ.

CZYTAJ DALEJ:

Pozostało jeszcze 87% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Eliza Gniewek-Juszczak

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.