Dramat rodziny ze Szczecinka. Odebrano im czwórkę dzieci

Czytaj dalej
Rajmund Wełnic

Dramat rodziny ze Szczecinka. Odebrano im czwórkę dzieci

Rajmund Wełnic

Sąd zdecydował, że czwórka dzieci nie może na razie przebywać z rodzicami.

Rodzice czwórki dzieci ze Szczecinka - w tym kilkutygodniowego malucha - odebranych im decyzją sądu walczą o ich odzyskanie. Ich losy rozstrzygną się jutro. 

 

Ten dzień do końca życia Pauliny Kadej i Andrzeja Kurka, rodziców czwórki dzieci ze Szczecinku, już na zawsze będzie koszmarem. Do drzwi ich mieszkania pod koniec zapukali pracownicy pomocy społecznej, który wraz z kuratorem sądowym, przyszli odebrać im dzieci, w tym  nowonarodzonego Sebastiana. 

 

- Pauliny nie było wtedy w domu, weszło kilka osób, podpisałem jakieś dokumentów - opowiada ojciec Andrzej Kurek. - Kazali ubrać też 2-letnią Kasię, synka zwinęli jak worek kartofli i poszli. 

 

- Synek miał wtedy tylko 11 dni, karmiłam go piersią, a to mogą robić nawet matki w więzieniu - mówi pani Paulina, która tego samego dnia musiała oddać starsze dzieci (3,5-letni Fabian  6-letnia Andżelika) wprost z przedszkola. 

Pozostało jeszcze 99% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Rajmund Wełnic

Z lokalną prasą - najpierw Głosem Pomorza, a następnie Głosem Koszalińskim - jestem związany od 1995 roku. Do redacji trafiłem niemal prosto po studiach. Mam to szczęście, że mogę pisać o swoich pięknych rodzinnych stronach - Szczecinku i powiecie szczecineckim. Szczęśliwie żonaty z Martyną, jakżeby inaczej - mieszkanka Szczecinka. Wolny czas "pożerają" mi obecnie pociechy (Zuzia, 2009) i Felek (2015). Zaciekły kibic piłkarski.


Mieszkaniec Szczecinka od urodzenia, z tym miastem związany razem z rodziną na dobre i złe. Pisałem o Szczecinku i powiecie szczecineckim w Głosie Pomorza, a obecnie w Głosie Koszalińskim, naszym dodatku Głosie Szczecinka oraz na portalach gk24.pl i szczecinek.naszemiasto.pl Z wykształcenia i zamiłowania historyk, więc dzieje regionalne zajmują dużo miejsca w mojej działalności. Cenię sobie interakcje i współpracę z Czytelnikami, którzy współtworzą nasz portal. Piszę dla Nich, z Nimi i o Nich

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.