Katarzyna Gruszczyńska

Czy uda się obronić Polską Agencję Kosmiczną w Gdańsku?

Siedzibę Polskiej Agencji Kosmicznej w Gdańskim Parku Naukowo-Technologicznym uroczyście otwarto w lipcu 2015 roku Fot. Karolina Misztal Siedzibę Polskiej Agencji Kosmicznej w Gdańskim Parku Naukowo-Technologicznym uroczyście otwarto w lipcu 2015 roku
Katarzyna Gruszczyńska

Rada Ministrów przyjęła wczoraj nowelizację ustawy o Polskiej Agencji Kosmicznej. Jej centrala zostanie przeniesiona z Gdańska do Warszawy. Centralę w Gdańsku, która mieści się w Gdańskim Parku Naukowo-Technologicznym, będzie można przekształcić w oddział.

Zgodnie ze zmianami siedzibą Polskiej Agencji Kosmicznej będzie Warszawa. „Centrala Agencji zostanie przeniesiona do Warszawy, ponieważ większość zadań PAK wymaga stałej współpracy z ministerstwami i urzędami centralnymi oraz utrzymywania kontaktów międzynarodowych, co zapewnia stolica. Ponadto, większość podmiotów sektora kosmicznego zlokalizowana jest w województwie mazowieckim i większość pracowników Agencji pracuje w jej warszawskim biurze (w tym cały pion wojskowy)” - jak czytamy na stronie Kancelarii Premiera.

Pozostało jeszcze 79% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Katarzyna Gruszczyńska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.