Piotr Polechoński

Ćwiczenia z koszalińskiej pamięci. Wyjątkowa książka prosto z Berlina

Ćwiczenia z koszalińskiej pamięci. Wyjątkowa książka prosto z Berlina
Piotr Polechoński

Niemieckie wydawnictwo wydało książkę z rozdziałem o znanym Żydzie z Koszalina. Napisał go koszalinianin Zdzisław Pacholski. - Dzięki tej historii dostrzeżono nas z Berlina - mówi

Tym wydawnictwem jest BWV - Berliner Wissenschafts-Verlag GmbH. Ten znany i prestiżowy berliński dom wydawniczy wydaje książki i albumy z najróżniejszych dziedzin: socjologii, kultury, sztuki, polityki. Wśród wydanych tytułów nie brakuje i tych na temat Europy Wschodniej, Polski. Niedawno na berlińskim rynku wydawniczym zadebiutowała zupełnie wyjątkowa z punktu widzenia Koszalina książka „Lebenskultur im Alter”. Wśród jej autorów znalazł się koszalinianin Zdzisław Pacholski, znany artysta - fotografik, który odpowiadał za przygotowanie jednego z kluczowych dla tej publikacji rozdziałów.

Pozostało jeszcze 89% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Piotr Polechoński

Dziennikarz „Głosu Koszalińskiego”, politolog, absolwent Uniwersytetu Szczecińskiego, autor szeregu książek o koszalińskiej historii i tożsamości, w tym „Sekretów Koszalina”, za którą dostał Nagrodą Prezydenta Miasta Koszalina za osiągnięcia w dziedzinie kultury za rok 2017. Laureat dwóch nagród za odkrywanie lokalnej historii i jej popularyzację. W 2005 roku otrzymał „Koszalińskiego Orła”, a w roku 2014 wyróżniony został przez Koszalińskie Stowarzyszenie Przedsiębiorców „Gospodarni”. 

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.