Coraz więcej Polaków decyduje się na onkopolisy, by mieć za co się leczyć

Czytaj dalej
Fot. Grzegorz Olkowski / Polska Press
red

Coraz więcej Polaków decyduje się na onkopolisy, by mieć za co się leczyć

red

Na onkologiczną diagnostykę czeka się średnio prawie trzy miesiące. Z tego powodu coraz więcej Polaków dodatkowo się ubezpiecza.

Według najnowszych analiz Polskiej Izby Ubezpieczeń, zdecydowało się na nie już ponad 2 miliony ludzi. - Polacy zaczynają dostrzegać potrzebę, ale i konieczność zwiększania nakładów na prywatną opiekę medyczną, która dziś stanowi niezbędną alternatywę dla publicznego systemu – mówi Dorota M. Fal, ekspert ds. rynku ubezpieczeń zdrowotnych Polskiej Izby Ubezpieczeń.

- Dodatkowe ubezpieczenia zdrowotne stanowią odpowiedź na jego niedoskonałości, które wynikają z rosnących kolejek, czyli niskiej dostępności do lekarzy specjalistów i części procedur szpitalnych, zwłaszcza procedur zabiegowych

Pieniądze przydadzą się nie tylko na terapię, ale też na wynajęcie opieki do chorego

Od kilku lat ubezpieczyciele oferują szczególną formę ochrony. Onkopolisy, czyli ubezpieczenia na wypadek zachorowania na raka są już w ofercie coraz większej liczby firm. Najczęściej są to umowy dodatkowe, które funkcjonują jako rozszerzenie do innego ubezpieczenia, np. polisy na życie. Dzięki nim, pacjent w momencie zdiagnozowania objętej ubezpieczeniem choroby dostaje wypłatę świadczenia, często kontynuowaną później – w comiesięcznych ratach. Otrzymane wsparcie może okazać się nieocenione przy podjęciu kosztownej terapii.

– Warto pamiętać, że pieniądze potrzebne są nie tylko na terapię. Kwoty wypłacane przez ubezpieczyciela mogą być wykorzystywana również na opiekunkę czy pomoc domową - mówi Dorota M. Fal.

Aby dobrać odpowiedni pakiet ochronny, konieczne jest dokładne zapoznanie się w listą wyłączeń, zakresem i warunkami onkopolisy. Do ubezpieczenia nie mogą także przystąpić osoby, u których zdiagnozowano już nowotwór. Przed zawarciem umowy trzeba dokładnie zapoznać się zakresem oraz określonymi sumami ubezpieczenia.

red

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.