Comp@n - radiostacja dla różnych rodzajów wojsk

Czytaj dalej
Materiał partnera

Comp@n - radiostacja dla różnych rodzajów wojsk

Materiał partnera

W 2000 roku Radmor S.A. jako pierwsza firma w Polsce podjął prace mające na celu opracowanie radiostacji definiowanej programowo (SDR), stawiając sobie ambitny cel opracowania radiostacji doręcznej tego typu.

Obecnie firma oferuje radia programowalne SDR z rodziny COMP@N. Te szerokopasmowe urządzenia umożliwiają współpracę różnych rodzajów wojsk oraz pozostałych służb we wszelkich sytuacjach kryzysowych. COMP@N wychodzi naprzeciw wymaganiom użytkowników, którzy oczekują radiostacji mogącej zmieniać dynamicznie swoje funkcje i możliwości w zależności od specyfiki sytuacji i okoliczności w jakich ma zostać użyta.

Na wspólnej platformie hardwarowej można zaimplementować programy (tzw. waveformy) umożliwiające łagodne przejście pomiędzy dotychczas używanymi systemami a systemami nowoczesnego pola walki. Funkcje radiostacji są definiowane poprzez oprogramowanie.

Comp@n - radiostacja dla różnych rodzajów wojsk

Dzięki temu to użytkownik decyduje o tym czy będzie to urządzenie o podstawowych funkcjach np. transmisja mowy, czy będzie pracować w oparciu o bardziej złożone mechanizmy, czy też umożliwi wykorzystanie wszystkich dostępnych funkcji. Waveform może zostać zaproponowany przez Radmor lub wykonany zgodnie z życzeniem odbiorcy.

COMP@N to radiostacje doręczne, które z adapterem samochodowym oraz wzmacniaczem mocy mogą utworzyć radiostacje mobilne i stacjonarne. Radiostacje COMP@N charakteryzują się niespotykaną uniwersalnością, elastycznością i łatwością dostosowania funkcjonalności do wymagań użytkownika końcowego.

Comp@n - radiostacja dla różnych rodzajów wojsk

Różne wersje oprogramowania radiostacji SDR przeznaczone mogą być do łączności fonicznej bliskiego zasięgu; jednoczesnej transmisji mowy i danych; do współpracy radiostacji z sieciami IP, jednoczesną transmisję głosu i danych. W radiostacji możliwe jest zainstalowanie jednego z dostępnych waveformów lub zaimplementowanie wszystkich.

Platforma COMP@N jest przeznaczona zarówno dla wojsk regularnych, jak i dla Wojsk Obrony Terytorialnej. W obu przypadkach umożliwi ona komunikację wewnątrz oddziałów oraz współpracę pomiędzy różnymi rodzajami wojsk.

Materiał partnera

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.